Hlavní strana obecného profilu serveru Ivančice.cz  
Pondělí 1. 5. 2017, dnes se slaví Svátek práce, zítra má svátek Zikmund.    

Ivančická věž a znak města Ivančice

Hotel Besední dům

facebook - oficiální profil města Ivančice

Předpověď počasí

Mikroregion IvancickoDny evropského dědictví


Portál krizového řízení pro Jihomoravský kraj
Rady a tipy chytrých blondýnek jak se chovat, když hrozí nebo již nastala mimorádná událost a nebo je ohrožena Vaše bezpernost.

Ikona pro propagaci ivančického portálu na Vašich stránkách


  Menu a vyhledávání Titulní stránka   

Město Ivančice » Tiskový a informační servis

Archiv rubriky Tiskový a informační servis /posledních 100 příspěvků/:

 Rozvoj dílny pro kluky a holky
  Milí Vančáci! Pošlete nám prosím svůj hlas! Projekt se jmenuje Rozvoj dílny pro kluky a holky.
Soutěžíme ve veřejné soutěži nejdřív o divokou kartu a pak o tučnou odměnu. Na naší dílnu pro kluky a holky(fb Nová Zahrada Ivančice, z. s.).
Děcka zde mohou dělat skvělé věci, je tu prostor pro společnou tvorbu rodičů a dětí. Sami (a nejen sami ) z toho máme radost.
Děkujeme!

 Konala se NERF liga
  O víkendu se v Ivančicích konalo celostátní kolo NERF ligy, ve sportovní hale se utkalo 15 týmů z celé republiky.
Zde odkaz na video a na web SVČ, kde je článek a fotky

 Selfnet lední revue!
  Přijďte v sobotu 25. 2. 2017 v 15 hodin na kluziště na Palackého náměstí v Ivančicích.
Těšit se můžete na soutěže pro děti a malování na obličej. Dospělí mohou soutěžit o novou interaktivní televizi Selfnet TV.
K bruslení zahraje kapela Assy Rock.
Vstup na kluziště je po dobu akce zdarma. Brusle si můžete vypůjčit nebo si nechat nabrousit.
Přijďte si s dětmi užít pohybu a zábavy!

 Počítačové kurzy pro začátečníky a mírně pokročilé
  ZŠ TGM Ivančice pořádá "Počítačový kurz pro začátečníky" a "Počítačový kurz pro mířně pokročilé".
leták PDF

 OPEN PÁRTY
  ku příležitosti znovuotevření ICM a FreeZ klubu po rekonstrukci - pátek 10.2. od 16.00 hodin - spousta zábavy - překvapení pro každého - prvních 5 návštěvníků získá FreeZ vak. ICM a FreeZ klub, Zemědělská 2, podrobnosti o akci: Jan Dvořák - honza.dvorak81@gmail.com

 Letní tábory SVČ
  Na letošní léto připravilo Středisko volného času Ivančice 33 táborů.
další informace zde

 Rozšířené úřední hodiny pro vyzvednutí autentizačních údajů k evidenci tržeb
  2. fáze elektronické evidence tržeb startuje již 1. března! Finanční úřad proto rozšiřuje úřední hodiny v termínu od 13. do 28. února 2017 vždy od pondělí do čtvrtka od 8:00 hodin do 17:00 hodin, v pátek od 8:00 hodin do 15:00 hodin.
leták PDF

 Zimní hrátky na kluzišti
  SVČ Ivančice pořádá v pátek 3. února 2017 od 10 do 12 hod. na kluzišti na Palackého náměstí "Zimní hrátky" - hry a soutěže.

 Do atomky na prohlídku nebo za kulturou
  Speciální sobotní exkurze, při kterých se návštěvníci podívají nejen do Infocentra, ale také do střeženého prostoru elektrárny. Tyto prohlídky jsou nabízeny každou únorovou sobotu a je nutné se na ně předem registrovat. - pozvánka.
Nově instalovaná výstava fotografií a přednáška o Islandu cestovatele a fotografa Jana Suchardy. Výstava bude umístěna ve vstupní hale elektrárny po dobou dvou měsíců – února a března, povídání o Islandu přímo s autorem fotografií se uskuteční ve čtvrtek 2. 2.2017 v 15.00 hod v kinosále Infocentra JE Dukovany. - pozvánka.

 Házenkářský ples
  Tradiční ples HK Ivančice se koná v pátek 24. února 2017 od 20 hod. v Mossilaně v Alexovicích
leták PDF

 Vangl CUP 2017
  Turnaj v házené mladších žaček za účasti 8 týmů z celé ČR se koná 3. - 5. února 2017 v ivančické sportovní hale
letak PDF

 Výsledky Tříkrálové sbírky v Ivančicích
  Oblastní charita Rajhrad děkuje všem, kteří vlídně přijali koledníky a přispěli do jejich pokladniček. V Ivančicích, v jejich méstních částech, v Biskoupkách a v Polánce bylo celkem vybráno 244.402,- Kč.
podrobněji v příloze

 Ples FC Ivančice
  Pátek 17. února 2017 od 20:00 hod., sál Biskoupky, hraje Fantazie, bohatá tombola, autobusová doprava zajištěna. Předprodej vstupenek v prodejně Dinosport Ve Sboru 2, Ivančice.

 Rozšířené úřední hodiny Finančních úřadů pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí
  Všichni, kteří jsou povinni podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí za rok 2017 nejpozději do 1. února letošního roku a rozhodnou se odevzdat daňové přiznání osobně na finančním úřadě či na některém z jeho územních pracovišť, mohou od 23. ledna do 3. února využít rozšířené úřední hodiny všech územních pracovišť Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj (dřívější finanční úřady) na území Jihomoravského kraje, nad rámec obvyklých úředních hodin v pondělí a ve středu.

 I malé Světýlko nabízí velikou pomoc.
  Obecně prospěšná společnost Světýlko pomáhá dětem, mládeži a seniorům, kteří jsou fyzicky, psychicky nebo jinak sociálně znevýhodněni. Naše pomoc není omezena na konkrétní lokalitu, mohou o ni požádat potřební z kteréhokoli koutu naší republiky. Během své existence podpořilo Světýlko již více než stovku zajímavých projektů a v podobném duchu bychom rádi pokračovali i do budoucna.
OBĚDY PRO ŠKOLÁKY a OBĚDY PRO BABIČKY A DĚDEČKY jsou našimi dlouhodobými stabilními projekty. Žádosti o podporu jsou posuzovány vždy individuálně, v případě školáků využíváme úzké spolupráce s třídními učiteli nebo výchovnými poradci, u seniorů konzultujeme situaci s vedením obcí, s centry pro seniory nebo sociálními odbory v místě bydliště.
Za účelem finanční podpory těchto projektů vznikl internetový portál CHARITATIVNÍ AUKCE - ojedinělý způsob, jak získat prostředky na charitativní akce. Prodávající si sám určí, jakou finanční část z výtěžku aukce si nechá, a jakou pošle na transparentní účet Světýlka. Všichni si zde můžou ověřit, kam získané peníze odcházejí a k jakému účelu slouží. Pojďte s námi pomáhat!
Bližší informace lze najít na

 Vánoční jarmark
  ZŠ Vl. Menšíka pořádá ve dnech 15. a 16. prosince 2016 v prostorách školní družiny Komenského nám. 7 Vánoční jarmark.
leták PDF

 HK Ivančice - HC Zlín
  Mladší dorostenky HK Ivančice v neděli 4.12.2016 od 11:30 nastoupí na ivančické palubovce k rozhodujícímu utkání proti HC Zlín. Přijďte na skvělou házenou a buďte u těch rozhodujících kroků na cestě za 3. titulem MČR.
pozvánka

 Mikulášské jízdy historických vlaků ve Zbýšově
  Zvláštní jízdy s doprovodem Mikuláše, anděla a čertů. Pro hodné děti je připravena Mikulášská nadílka, pro zlobivé děti máme i dost uhlí. termín sobota 26.11. Fotografie z velmi vydařeného minulého ročníku lze shlédnout zde

 Osmifinále českého poháru žen 2016-2017
  Ženy HK Ivančice se probojovaly do osmifinále Českého poháru žen, kde budou hostit ve středu 16.11.2016 v 19:30 druhý celek nejvyšší domácí soutěže DHC Sokol Poruba.
pozvánka

 Akce SVČ 17. a 18. listopadu
  V pátek 18.11. mají ivančičtí školáci ředitelské volno ve škole. Středisko volného času připravilo nějaké aktivity, což by mohli rodiče, kteří nemají děti kam dát, přivítat.
leták PDF

 Oční péče o seniory
  Nadační fond Josefa Hycla přináší oční péči pro seniory s dopravou ZDARMA. Tato zdravotní služba je určena všem lidem starším 65 let, kteří: -nemají možnost pravidelně navštěvovat očního lékaře -jsou pojištěni u kterékoli z českých zdravotních pojišťoven.
leták PDF

 Den otevřených dveří KoDuS
  Den otevřených dveří v Komunitním domě pro seniory (KoDuS) na ul. Břízová se koná 3. prosince 2016 od 9 do 16 hod. Bude umožněna prohlídka a budete seznámeni s možnostmi a podmínkami bydlení v tomto domě.
pozvánka

 Objížďka na cyklostezce 13.11.2016
  

Z důvodu konání rybářských závodů "Ivančická muška 2016" bude v neděli 13. listopadu od 8 do 18 hod.v úseku cca 280 m u...

Zveřejnil(a) Město Ivančice dne 4. listopad 2016

 Jízdní řád Ivančice – Hrubšice pro období 11.12.2016 až 9.12.2017
  Jízdní řád najdete v příloze.
Upozorňujeme na změnu jízdního řádu v období vánočních a letních prázdnin, kdy dochází u linky 431 k posunutí odjezdů z Hrubšic o 10 minut později - tj. z 6:45 hod. na 6:55 hod. a ze 7:15 hod. na 7:25 hod.
příloha

 Vystoupení vítězů pěvecké soutěže LYRA 2016
  22.10. se konala v M. Krumlově pěvecká soutěž Lyra. Koncert jejich vítězů se v Ivančicích v kině Réna uskuteční 16. listopadu od 18 hod.
další info

 Turnaj v malé kopané O pohár mistra Ivančic
  Pod záštitou FC Ivančice se 3. prosince 2016 bude konat turnaj v malé kopané na umělé trávě na hřišti na Malovansku. Zájemci do týmů se mohou hlásit na kontakty uvedené v propozicích, týmy se skládají dle jednotlivých částí Ivančic.
další info

 Medový víkend Zbraslav
  ZO Českého svazu včelařů pořádá ve dnech 22. - 23. října 3. ročník akce Medový víkend. Včelařská výstava, prodej produktů, kosmetiky, medoviny, medového piva, medové pečivo.
Začátek v sobotu 22.10. ve 14 hod., v neděli 23.10. v 10 hod. Akce proběhne v sále KD ve Zbraslavi.

 Metodické cvičení zdravotnických záchranářů Kraje Vysočina
  Pátek 14. října 2016. Jedno ze stanovišť bude také v areálu JE Dukovany, konkrétně na parkovišti ze směru Třebíč, kde dojde k simulaci úrazu pracovníka el. proudem, pádu ze sloupu el. osvětlení a k jeho následnému ošetření.
Jednotlivé posádky budou k JE Dukovany najíždět přibližně v časech 10:45, 11:10, 12:35, 13:00 a 13:55 hod.
další info

 Benefiční koncert pro Nemocnici Ivančice
  Pavel Helan, 4.11. v 18 hod, kino Réna, vstupné 150 Kč, předprodej KIC nebo Eden (Komenského 1611)
Výtěžek koncertu bude využit na další péči o pacienty LDN v Nemocnici Ivančice.
další info

 Slavnostní navrácení památky do krajiny
  Město Ivančice a Komise pro památky Vás zvou v neděli 16.10.2016 v 15 hod. ke křížku u Budkovic, kde za přítomnosti starosty města a farářky Českobratrské církve evangelické dojde k navracení tohoto křížku zpět do krajiny (Po levé straně silnice směrem na Moravský Krumlov asi 500 m od odbočky do Budkovic).
další info

 Policistou na zkoušku
  Policie ČR pořádá 14.10. a 4.11. 2016 od 8 hod. v areálu SKP Kometa na Bauerova 5 v Brně workshop, který se může stát v případě Vašeho zájmu vstupenkou k práci u Policie.
další info

 Hasičské cvičení na atomce
  Dne 10.10.2016 od 08:00 do 12:00 hod. bude jezdit v okolí EDU zvýšený počet hasičských vozidel, které budou využívat zvuková a světelná zařízení. Bude se jednat o cvičení v EDU, kam dojedou HZS z míst: Brno, Ivančice, Rosice, Náměšť, Třebíč, Jihlava, Moravské Budějovice, Moravský Krumlov, Hrotovice.
Cílem výcviku je sladit postupy státních hasičů a hasičů EDU včetně procvičení vzájemné komunikace a efektivní využití technického a personálního zajištění jednotlivých hasičských jednotek.

 Akce SVČ říjen, Ať žijí duchové
  V rubrice SVČ byl zveřejněn seznam akcí pořádných v říjnu 2016. Dále zde máme pozvánku na akci s lampiony Ať žijí duchové pořádanou 14. října.
další info

 Pěvecká soutěž LYRA 2016
  Lyra singing show ve spolupráci s MěKS M. Krumlov pořádá 22.10.2016 pěveckou soutěž. Hostem Lyry je Sebastian, moderují moderátoři Kiss Hády. Akce se koná v Orlovně v Rakšicích od 10 hod.
další info

 31. tradiční ivančická výstava chryzantém
  Chryzantéma, organizace Jižní Morava, pořádá ve dnech 21. - 23. října 2016 vždy od 9 do 17 hod. ve vestibulu kina Réna (vedle kostela) v Ivančicích. Zajištěn i prodej chryzantém po dobu výstavy.
další info

 Vystava Léčivé rostliny a jejich dvojníci
  Muzeum Brněnska - Muzeum v Ivančicích Vás zve na výstavu „Léčivé rostliny a jejich dvojníci“, která představuje léčivé a s nimi vzhledově zaměnitelné rostliny, jež se běžně vyskytují v okolí lidských sídel. Výstava se koná v Památníku Alfonse v Ivančicích od 23. 9. do 27. 11. 2016.
další info

 Den otevřených dveří letiště Náměšť nad Oslavou
  V sobotu 1. října 2016 od 08.00 do 15.30 hodin se u příležitosti 60. výročí založení leteckých útvarů posádky Náměšť nad Oslavou uskuteční DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ LETIŠTĚ NÁMĚŠŤ (DOD 2016). Vystoupí zde například 7. mechanizovaná brigáda se statickou ukázkou tanku T-72M, vozidla Land Rover Defender 130 Kajman, svoji techniku představí rovněž 25. protiletadlový pluk či 15. ženijní pluk. Czech Flying Legends s leteckým vystoupením stíhacího letounu MiG-15UTI, „Rytíři nebes“ se svými historickými stíhacími stroji Sopwith F1 Camel a Fokker Dr. 1.
další info

 Projekt Generace – podpora pečujících rodin
  se věnuje pomoci rodinám, které pečují o své blízké v domácím prostředí. Projekt je určen pro pečující osoby z Ivančic a okolí a bude probíhat v období od září 2016 do srpna 2017. Pomoc je realizována formou přednášek /sociální pracovník, mentor, zdravotní sestra, psycholog, právník/, praktických rad a individuálního poradenství. Veškeré tyto činnosti jsou ZDARMA.
další info

 Akce KIC Ivančice v říjnu 2016
  V příloze najdete přehled akcí pořádaných Kulturním a informačním centrem Ivančice v měsíci říjen 2016.

 Cvičení SAFEGUARD Dukovany 2016
  Cvičení SAFEGUARD Dukovany 2016 prověří součinnost vojáků, policistů a společnosti ČEZ při vnější ochraně Jaderné elektrárny Dukovany. Koná se ve dnech dnech 19. až 23. září 2016
informační leták

 Noční prohlídky v JE Dukovany pokračují
  Vzhledem k velkému zájmu o noční prohlídky v Jaderné elektrárně Dukovany vypisuje elektrárna další termíny pro noční prohlídky, a sice 7. a 14. října vždy od 21:00 do 01:00 hod.
info pro zájemce v příloze

 9. Veletrh odborného vzdělávání
  9. ročník Veletrhu odborného vzdělávání, který organizuje Jihomoravský kraj ve spolupráci s jím zřizovanými odbornými středními školami organizuje v rámci 58. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně proběhne ve dnech 4. - 7. 10. 2016 v pavilonu "Z" areálu BVV.
plakát v příloze

 25 let Muzea průmyslových železnic
  Oslavy 25 let MPŽ a 10 let provozu úzkorozchodné železnice ve Zbýšově u Brna se konají 8. října 2016.
celý program v příloze

 Festival Mikroregionu
  V neděli 4.9.2016 se v areálu SVČ Ivančice, Zemědělská 2 koná prezentace organizací a spolků, různá vystoupení, hasiči, netradiční sporty, tvořivá dílna, tanečky, školy, kluby,...
celý program v příloze

 150 let rolnické školy v Ivančicích
  V rámci oslav 150 let od založení školy proběhne ve dnech 15. - 16. 9. 2016 Celostátní soutěž zemědělských a mechanizačních oborů a ve dnech 23. - 24. 9. 2016 Den otevřených dveří s výstavou historie a současnosti školy, dále 23. 9. Setkání bývalých zaměstnanců.
více info v příloze

 HK Ivančice začíná sezonu 2016/17
  Nábor do házené
Chcete, aby vaše dítě mělo pohyb a radost z něj? Dejte ho na házenou, sport, který je všestranný a zábavný... nábor (PDF)

Házená se rozjíždí
O víkendu 17. - 18. září 2016 začíná pro házenkáře i házenkářky soutěžní sezóna 2016-2017! První utkání jsou v domácím prostředí, dojděte fandit... pozvánka (PDF)

 Dny Evropského dědictví 2016
  Letošní termín této akce je sobota a neděle 10. a 11. září 2016, v rámci této akce jsou otevřeny ivančické památky pro veřejnost.
více v příloze

 Oslavanské historické slavnosti 2016
  10. a 11. září se budou v Oslavanech konat opět historické slavnosti. České dráhy tradičně vypraví z Brna parní vlak.

Program slavností a jízdní řád vlaku

 Nabídka bezplatného právního poradenství
  Poradna Národní rady osob se zdravotním postižením ČR v Brně rozšiřuje své služby odborného sociálního poradenství o právní poradenství v oblasti sociální bytové, rodinné, pracovní, občanskoprávních vztahů a právní způsobilosti.
bližší info leták PDF

 Výkup jablek Dobřínsko
  V pondělí 22.8.2016 se zahajuje výkup padaných jablek. Výkup bude probíhat v areálu bývalého zemědělského družstva v Dobřínsku.
bližší info leták PDF

 Mezinárodní cvičení AMPLE STRIKE 2016
  Společné cvičení Armády ČR a vojsk NATO proběhne od 30. srpna do 20. září 2016 v souladu s Plánem činnosti Ministerstva obrany pro rok 2016.
Omlouváme se za zvýšenou hlukovou zátěž v průběhu cvičení...
bližší info leták PDF

 Dětské centrum SVČ pro děti od 2 let
  SVČ Ivančice startuje dnem 1. září 2016 zábavnou školičku pro děti od 2 let s tematicky zaměřeným programem, pohybovým cvičením, zážitkovým učením, tvořivou a hudební činností, pobytem venku,...
V provozu bude vždy od pondělí do pátku od 8 do 12:30 hod.
bližší info leták PDF

 Po stopách Muzea v Ivančicích
  Muzeum Brněnska – Muzeum v Ivančicích Vás srdečně zve na zábavnou procházku pro rodiny s dětmi "Po stopách Muzea v Ivančicích".
Akce se koná 28. srpna 2016 a je zdarma. Těšíme se na Vás.
bližší info leták PDF

 Jaderná elektrárna Dukovany otevře na 24 hodin své brány návštěvníkům
  Jaderná elektrárna Dukovany od pátku 19. 8. od 15.00 hod. do soboty 20. 8. do 15.00 hod. otevře své brány veřejnosti. Celých 24 hodin budou moci zájemci navštívit nejen infocentrum elektrárny, ale také trenažer pro operátory blokových dozoren a střežený prostor elektrárny.
leták PDF

 III. Den pro rodinu
  Nová Zahrada z.s., Family Point a Sbor Jednoty bratrské Váz zve na 3. ročník Dne pro rodinu, který se uskuteční 27. srpna od 10 hod. před ZUŠ u Edenu.
leták PDF

 Finanční správa spustila infolinku k EET
  Od 1. srpna mohou všichni, které zajímá elektronická evidence tržeb (EET) a mají k jejímu spuštění či fungování jakýkoliv dotaz, volat na speciální infolinku Finanční správy – 225 092 392. Linka je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a je určena pro zodpovídání všech dotazů vyjma technických.
leták PDF

 Restaurant Day Ivančicko 2016
  Mikroregion Ivančicko převzal záštitu nad akcí RESTAURANT DAY, který organizuje Dětský klub Sovička z Hrubšic. Akce se koná 20. srpna 2016 od 15:00 hod na louce pod splavem Stříbský mlýn v Ivančicích.

 Mrazík reprízuje...
  Amatérský divadelní kroužek při SDH Hlína sehraje v krásném lesním prostředí v sobotu 30. července, v neděli 31.července 2016 vždy v 15.00 hodin reprízu pohádkového muzikálu MRAZÍK.
Představení se uskuteční v přírodním prostředí v lese nad obcí Hlína. Přístupová cesta je vyznačena značkami, parkoviště pro automobily zajištěno. Představení má dvě dějství a trvá asi 2 hodiny. Po celou dobu je zajištěno občerstvení diváků v podobě různých nápojů, sladkostí, uzených uzenin atd.
V případě nepříznivého počasí sledujte informace na webových stránkách obce Hlína. Při této příležitosti mohou diváci navštívit blízkou Rozhlednu Vladimíra Menšíka na Hlíně, která je o prázdninách otevřena i ve všední dny.

 Den v pohybu v Rakšicích
  Příznivci sportu za podpory města Moravský Krumlov pořádají 31. července 2016 od 14 hodin v areálu Sokolovny v Rakšicích akci s programem pro celou rodinu, jejíž výtěžek poputuje na operaci Honzíka Novotného z Olbramovic, který trpí dětskou mozkovou obrnou.
další info

 Výstava králíků, holubů, drůbeže.
  Český svaz chovatelů Ivančice pořádá tuto výstavu ve dnech 30. a 31. července 2016 v Němčicích u tenisových kurtů (ul Pod Hájkem).
více info v příloze

 Letkovský šíp 2016
  Cykloklub Ivančice pořádá v sobotu 6. srpna 2016 11. ročník silniční časovky Letkovský šíp v kategorii ženy (9 km) a muži (18 km). Závod v kategorii "Tetiny a stréci" (9 km) se pojede v pátek 5. srpna.
více info v příloze

 Projížďka po cyklostezce Oslavany - Ivančice
  Akce se koná v sobotu dne 30. července 2016. Náplní akce je křest nového mobiliáře, který pořídil a okolo cyklostezky instaloval Mikroregion Ivančicko.
příloha

 Centrum společných služeb obcí v území Mikroregionu Ivančicko
  Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Ivančicko oznamuje, že dne 1.7.2016 zahájilo činnost Centrum společných služeb obcí v území Mikroregionu Ivančicko související s realizací projektu "Posilování administrativní kapacity obcí na bázi meziobecní spolupráce", kde Mikroregion Ivančicko je smluvním partnerem Svazu měst a obcí ČR. Centrum najdete na adrese Zemědělská ulice č. 2, 664 91 Ivančice.

 Rybářské závody pro děti i dospělé ve Vedrovicích
  Rybářský spolek Vedrovice pořádá v sobotu 25.6. rybářské závody pro dospělé a v neděli 26.6.2016 pro děti na rybníku ve Vedrovicích.
pozvánka PDF

 Význam některých dopr. značek po diskusi v médiích
  Svaz měst a obcí nám zaslal brožuru k vysvětlení významu některých dopravních značek, které byly po novele vyhlášky č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, diskutovány v médiích. Brožura pochází od Ministerstva dopravy.
příloha

 Přehlídka řemeslné zručnosti
  Odborné učiliště Cvrčovice pořádá v úterý dne 21. června 2016 od 16:00 Přehlídku řemeslné zručnosti. Srdečně Vás tímto zve do krásného areálu školní zahrady ke zhlédnutí módní přehlídky a prezentace učebních oborů.

 V železničním muzeu ve Zbýšově tentokrát i modely železnic.
  V sobotu 11. 6. 2016 jsou standardní jízdy historických vlaků doprovázeny výstavami a provozem modelových kolejišť různých měřítek a tematického zaměření. Akce se koná jednou ročně kvůli časové náročnosti při montáži a demontáži modelů. Pokud Vás tato akce zaujala, neváhejte se zúčastnit!

 Preventivní program Rubikon
  Preventivní program učí 12 – 16 leté žáky, jaká jsou rizika nezodpovědného sázení, a ukazuje jim, jak tato rizika poznat a bránit se jim.
příloha Jak v Jihomoravském kraji čelit problému sázení mladistvých?
příloha Divadlo ukáže dětem rizika sázení

 Konkurz na místo ředitele/ky
  Starosta obce Nová Ves vyhlašuje konkurz na místo ředitel/ka ZŠ a MŠ Nová Ves, okr. Brno - venkov.
příloha

 Dejte dětem hřiště v centru Ivančic
  Projekt spočívá v úpravě terénu, vybudování pískoviště a skluzavky pro děti na velice atraktivní místě v centru Ivančic.
Za každý nákup v Tesco dostanete žetonek. Ty můžete hodit do našeho hlasovacího boxu poblíž pokladen pro náš projekt v těchto prodejnách: Hypermarket Ivančice, Supermarket Pohořelice, Supermarket Rajhrad, Expres Rosice.
Předem děkujeme!
Jednota bratrská Ivančice

 Akce KIC Ivančice v červnu 2016
  V příloze najdete přehled akcí pořádaných Kulturním a informačním centrem Ivančice v měsíci červen 2016.

 Pozvánka na házenou
  Finále Mistrovství ČR 2016 v házené sehrají mladší dorostenky HK Ivančice proti DHC Plzeň v sobotu 21. května 2016 v 17 hod. ve sportovní hale Ivančice.
plakát >>

 Zahájení sezóny úzkorozchodné železnice ve Zbýšově
  Dovolujeme si pozvat Vás na zahájení 10. sezóny Regionální úzkorozchodné železnice o.p.s. a provozu historických vlaků na trati Zbýšov - Babice u Rosic - Zastávka u Brna v sobotu 21.05.2016.
Parní vlaky vyjíždí ze Zbýšova do Babic u Rosic od 10:00 každou celou hodinu, tentokrát výjimečně až do půlnoci (v rámci akce Brněnská muzejní noc).

 Setkání rodáků obcí Heřmanice, Lipňany a Skryje
  Společnost ČEZ a obce Dukovany a Rouchovany Vás zvou na akci, která se koná při příležitosti setkání rodáků obcí Heřmanice, Lipňany a Skryje na parkovišti elektrárny JE Dukovany v sobotu 28. května 2016. Dopolední program bude pouze pro rodáky, odpolední program (viz pozvánka) bude přístupný široké veřejnosti.

 Foto z otevření hřiště s umělým povrchem
  28. dubna 2016 proběhlo na stadionu FC Ivančice slavnostní předání nového hřiště s umělým povrchem III. generace do užívání našim sportovcům.
Fotografie na webu FC Ivančice

 Petice proti přehradě na řece Oslavě
  "Zachraňme údolí Oslavy" je název petice, která je namířena proti uvažovanému vodnímu dílu na řece Oslavě u Čučic, "kterým by došlo k devastaci jedinečného údolí řeky Oslavy a Chvojnice a k nevratnému zásahu do turistického a rekreačního využití údolí".
Petiční archy lze podepisovat v budově Kulturního informačního centra Ivančice.

 Policie ČR upozorňuje na podvodné směny peněz
  Upozorňujeme občany na čím dál častější případy podvodného jednání ze strany neznámých občanů tmavší pleti. Pravděpodobně se jedná o rumuny nebo rómy, kteří navštěvují různé prodejny, kde pod záminkou koupě zboží a při následné směně peněz, se neoprávněně obohatí o nevrácenou bankovku, většinou v hodnotě 1.000,- Kč.

 Projekt "Rok Mikroregionu Ivančicko" a další aktivity
  Dne 22. dubna 2016 proběhla na Středisku volného času v Ivančicích slavnostní akce při příležitosti křtu nově vydané brožury o členských obcích Mikroregionu Ivančicko a ukončení projektu "Rok Mikroregionu Ivančicko 2015".
celá tisková zpráva

 Akce KIC Ivančice v květnu 2016
  V příloze najdete přehled akcí pořádaných Kulturním a informačním centrem Ivančice v měsíci květen 2016.

 Jsem Vítek s dvojí výjimečností
  V pondělí 25.4.2016 se v SVČ Ivančice uskuteční vernisáž výstavy "Jsem Vítek s dvojí výjimečností".
Autorem obrazů a literární tvorby je 11-ti letý Vítek Souchop, výstava proběhne v rámci kampaně Česko svítí modře a potrvá do 24.5.2016.

 Modré dopoledne s HC Kometa
  Nadační fond Kometa ve spolupráci s HC Kometa Brno pořádá MODRÉ DOPOLEDNE pro děti s poruchou autistického spektra při příležitosti světové dne povědomí o autismu.
Malování na obličej, zábavná stanoviště, sportovní aktivity, relaxační koutek, skákací hrad.
více v letáku

 Nová pobočka Allrisk v Ivančicích
  Makléřská společnost Allrisk otevírá novou pobočku, od 18. dubna 2016 ji najdete na adrese Drůbežní trh 1, Ivančice.
více v letáku

 První akce 2016 v železničním muzeu ve Zbýšově
  První letošní akcí pořádanou v železničním muzeu ve Zbýšově a na tamější úzkorozchodné železnici jsou 23.4.2016 od 10 do 17 hodin jízdy historických vlaků (s parní lokomotivou) a pálení čarodějnic s hrami a odměnou pro kostýmované čarodějnice.

 Extraliga stolního tenisu žen
  Čtvrtfinálová série play-off, Moravský Krumlov - Řeznovice vs. SVS Hradec Králové bude sehrána v sobotu 9. dubna 2016 v 10.00 hod. na Sokolovně Moravský Krumlov. Vstup zdarma !!

 Akce pro děti
  KIC Ivančice Vás zve na VI. ročník akce Jarní otevírání ivančických řek (uskuteční se v sobotu 10. dubna) a na divadelní pohádku Zahrada, kterou do Ivančic 13. dubna přijede zahrát Divadlo Krapet.
více info >>

 Finále 3. ligy stolního tenisu mužů
  1. zápas play off série MK Řeznovice vs. KST Sokol Znojmo - Orel Únavov se odehraje v sobotu 2. dubna 2016 v 18:00 hod. v Sokolovně Moravský Krumlov. Vstup zdarma !!

 Starší žáci ovládli Vangl Cup
  Mladým házenkářům se podařilo zvítězit na domácím turnaji...
více info >>

 Výstava Svět hraček
  Muzeum Brněnska - Muzeum v Ivančicích Vás srdečně zve na výstavu Svět hraček, která se koná v Památníku Alfonse Muchy v Ivančicích. Na výstavě můžete zhlédnout hračky a hry určené jak pro děvčata, tak pro chlapce z období od konce 19. století do roku 1980. Potrvá od 11. března do 29. května 2016.
více info >>

 HC Kometa - rozloučení se sezónou
  Otevření DRFG Areny pro veřejnost, autogramiáda A týmu, exhibiční utkání FANOUŠCI vs. HC KOMETA Brno, program pro děti. 19. března 2016, DRFG Arena
více info >>

 Pozvánka na házenou
  Udrží házenkáři Ivančic domácí neporazitelnost? Dojděte se podívat a fandit...
více info >>

 Výzva hlavního hygienika ČR: "Solte méně!"
  Vzhledem k tomu, že současný příjem soli v naší republice trojnásobně převyšuje doporučený optimální denní příjem a sůl nadměrně konzumují také deti, obracím se s výzvou k nastartování a následnému rozvoji soustavných aktivit na podporu zdraví a prevenci nemocí v oblasti snížení konzumace soli. Co pro to mohou jednotlivé subjekty udelat?
více info >>

 Moravská rodina Českého rozhlasu Brno
  V týdnu od 7. – 11. 3. bude ve vysílání Český rozhlas Brno představovat region Ivančicko.
V rámci cyklu Moravská rodina jsou natáčeny reportáže a zajímavosti z obcí jižní Moravy a Zlínska. S moderátory Karlem Hegenrem a Milanem Nohou navštíví ČRo Ivančice, Oslavany, Moravské Bránice, Hlínu a Novou Ves.
Nalaďte si 106,5 FM nebo web brno.rozhlas.cz

 Vycházka po ivančických památkách
  Klub českých turistů Ivančice pořádá v pátek 18. března 2016 vycházku dle nové brožury o ivančických památkách.
Sraz v 15 hod. před radnicí. Průvodce: Ant. Moravec, spoluautor brožury.

 Ml. žáci r. 2003 odehráli zimní halovou ligu
  V zimní přestávce náš tým odehrál zimní halovou ligu, která proběhla v osmi hracích dnech.
Konečné pořadí:
1. 1.SC Znojmo, 2. MFK Vyškov , 3. FC Ivančice, 4. Tatran St. Lískovec
více info >>

 Nová daňová složenka
  Finanční správa zavádí k 1. březnu tzv. daňovou složenku, díky které mohou občané uhradit své daně kdykoli na kterékoli z 3200 pošt i v těch nejmenších obcích, a to zcela zdarma. Nemusejí už tak v úřední dny cestovat až k pokladnám finančních úřadů.
Informační leták
Pokyny k vyplnění

 Bezplatné pravní poradenství pro osoby se zdravotním postiženim a seniory
  poskytuje Poradna Národní rady osob se zdravotním postižením v Brně
více info >>

 Pozvánka na házenou
  Mladší dorostenky, ženy a muži poprvé na jaře odehrají svá utkání na domácí palubovce...
více info >>

 Volné hodiny v Městské sportovní hale
  Volné hodiny v MSH pro hraní badmintonu jsou v sobotu 27.2.2016 od 17:00 do 19:00 a v neděli 28.2.2016 od 8:00 do 16:30. Volné hodiny se ještě mohou měnit.
více zde

 Oznámení o otevření kanceláře Mikroregionu Ivančicko
  Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Ivančicko dává na vědomí, že byla otevřena kancelář Mikroregionu Ivančicko na adrese Zemědělská ulice č. 2, 664 91 Ivančice (budova SVČ Ivančice – vchod z ulice Padochovská)
více v příloze

 Rozšířené úřední hodiny pro podání přiznání k dani z příjmu
  Všichni, kteří jsou povinni podat daňové přiznání k dani příjmu za rok 2015 nejpozději do 1. dubna letošního roku a rozhodnou se odevzdat daňové přiznání osobně na finančním úřadě či na některém z jeho územních pracovišť, mohou od 23. března do 1. dubna využít rozšířené úřední hodiny všech územních pracovišť Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj (dřívější finanční úřady) na území Jihomoravského kraje, nad rámec obvyklých úředních hodin.
viz přílohaÚřední deska

Nejnovější dokumenty vyvěšené na elektronické úřední desce:

Záměry města týkající se převodů, nájmů a pachtů nemovitých věcí  
Zveřejnění seznamu nedostatečně určitě zapsaných osob v katastru nemovitostí dle §§ 64 – 65 zákona č. 256/2013 Sb.

Aktualizace seznamu k 01.02.2017
 
Upozornění na uložení písemnosti, subjekt: Gmyrja Ivan nar. 1989 

Aktuality


Statistické šetření o ovocných sadech

Šetření se uskuteční na území celé ČR u více jak 3000 zemědělských subjektů, sběr dat probíhá tazatelsky, poštou nebo elektronickou poštou a to v termínu od 24.4 do 26.5.2017.
Pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele s příslušným pověřením. Případné dotazy zodpoví Krajská správa ČSÚ v Brně, Mgr. Michaela Kolářová, tel.: 542 528 233.
-2017-04-27 07:17:00-

Městský byt nebo byt v Penzionu pro důchodce?

Rada města na své schůzi 19. 4. 2017 pod bodem č. 11 schválila Hodnotící kritéria pro přidělení městského bytu a bytu v penzionu pro důchodce.
Tento dokument bude trvale umístěn na stránce Odboru investic, správy majetku a právního, úseku správy majetku, v sekci "Oznámení, výzvy, důležitá sdělení a aktuální informace" - tzn. tady zcela dole.
-2017-04-24 10:21:00-

Výročí osvobození města Ivančice

Na počátku dubna 1945 začala vojska 2. ukrajinského frontu maršála R.J. Malinovského druhou fázi bratislavsko-brněnské operace. Úspěšně postupovaly údolím řeky Jihlavy. Ráno 18. dubna vyjely první hlídky z Medlova proti proudu řeky Jihlavy. V Ivančicích od rána hlídkovaly dva německé obrněné vozy v Kounické ulici, které vyjížděly na průzkum až ke Stříbskému mlýnu a jeden tank v ulici V olších. Kolem desáté hodiny byl vyhlášen letecký poplach ... pokračování textu >>
-2017-04-14 08:30:00-

VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s. INFORMUJE:

Od úterý 18.4.2017 bude zahájena rekonstrukce vod. a kan. řadu v ulici Jana Fibicha. V době rekonstrukce bude ulice uzavřena pro dopravu. Žádáme obyvatele o parkování vozidel mimo ulici, aby nebránili vjezdu a výjezdu stavební techniky.
Předpokládaný termín ukončení prací do 25.7.2017.
Děkujeme za pochopení
-2017-04-12 17:00:00-

Změna svozu směsného komunálního odpadu

Svoz ve svátek VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ 17.4.2017 je přesunut na SOBOTU 15.4.2017!!!
Týká se to těchto ulic: Boží Hora, V. Menšíka, Padochovská, Na Brněnce, Oslavanská, Zemědělská, Hornická, V Lánech, Na Úvoze, V Uličce, Větrná, Polní, Luční, Mjr. Nováka, Břízová, Lipová, Javorová, Za Ústavem, Okružní, J. Blahoslava, Sportovní, Krumlovská, Ve Sboru, U Malovaného mlýna, Hybešova, Na Volvách, V Olších, B.M. Kuldy, J. Dvořáka, P. Bezruče, Malovanská, A. Muchy
Svátky v květnu, pondělí 1.5. a 8.5., svoz beze změny!!!
-2017-04-10 09:00:00-

 

english česky