Hlavní stránka
Uživatel:   Heslo:  
        


Ivančičtí sportovci
Tato rubrika je věnována významným ivančickým sportovcům, kteří v minulosti či současnosti proslavili naše město svými úspěchy. Budeme se snažit vám postupně představovat všechny slavné Vančáky, kteří svůj život spojili se sportem.

Máte-li tipy či náměty na další články této rubriky, pošlete mail na smutny@ivancice.cz

  Menu a vyhledávání Titulní stránka   
  Ivančičtí sportovci

    Tereza Pálešová se narodila 24.2.1989 v Ivančicích. Již odmalička se jí líbil tanec a vše, co bylo spojeno s hudbou a pohyby.

    Proto začala 1.1.1997 stejně jako její mladší sestra Kristýna se sportovní gymnastikou, kam je přivedla maminka. V Ivančicích trénovaly obě pod vedením paní učitelky Jaroslavy Videmanové. Terezu si vyhlídla také trenérka Petra Krejčí pro oddíl sportovní gymnastiky v Sokole Moravský Krumlov, kam přestoupila 6.3.1997.

    Po dobu své kariéry sportovní gymnastky Tereza dosáhla řadu úspěchů, mezi které patří například v roce 1999 první místo v soutěži družstev na přeboru ČSO v celorepublikovém závodu v Praze a 5. místo v jednotlivcích. V tomtéž roce skončily s družstvem na 1. místě v závodě Bedřichovský Ježek v Jihlavě a zde se také v jednotlivcích umístila na 2. místě.

 
Vlevo - Poslední příprava v šatně
Vpravo - Tereza relaxuje těsně před vystoupením
(kliknutím zobrazíte plnou velikost)

    V září 1999 Tereza ukončila kariéru sportovní gymnastky a prošla konkurzem na tanečnici skupiny MIGHTY SHAKE Rosice ( později MIGHTY SHAKE Zastávka ) pod vedením tančního mistra Michala Holého. Tady již 10.3.2001 vyhrála Mistrovství České republiky v ELECTRIC BOOGIE - Sólo a tentýž den v kategorii duo se umístila na 2. místě.

    O rok později obhájila na Mistrovství ČR v Praze 1. místo v ELECTRIC BOOGIE, kategorii sólo ženy, a v kategorii duo se umístila na 3. místě. V květnu 2003 se pak s taneční skupinou MIGHTY SHAKE Zastávka stali mistry světa v Hip Hop choreografii. Se stejnou choreografií obsadili také v září 2003 na Mistrovství Evropy v polské Poznani 6. místo.

    V letošním roce pak Tereza přivezla tři tituly mistrů republiky v ELECTRIC BOOGIE - sólo, duo a malé formace. Zatím nejcennějším je pro ni vítězství na Mistrovství světa v ELECTRIC BOOGIE, které se konalo na přelomu září a října 2004 v německých Brémách, odkud si s Tomášem Smutným v kategorii duo přivezli titul absolutních mistrů světa.


Tereza, Tomáš Smutný (vpravo) a 2. vicemistr světa Petr Gross (vlevo), všichni členové taneční skupiny Mighty Shake pod vedením Michala Holého (na fotce vzadu)
(kliknutím zobrazíte plnou velikost)

    Mezi streetové disciplíny, kterým se Tereza věnuje, patří kromě již zmiňovaných ELECTRIC BOOGIE a Hip Hop dále Disco Dance, Disco Show, Break Dance a další. Na vystoupení v každé z těchto disciplín je třeba připravit choreografii, ale také mnohdy nákladné efektní kostýmy, které také podléhají hodnocení poroty, přičemž jedinými sponzory jsou rodiče.

    Tereza je studentkou Gymnázia Jana Blahoslava v Ivančicích, kde se svým vynikajícím prospěchem řadí mezi nejlepší studentky. Přes náročnost taneční přípravy (téměř sedm dnů v týdnu) má jako všichni mladí lidé své záliby - ráda čte, poslouchá hudbu, sleduje módní trendy.

 
Vlevo - Mistři světa v kategorii Duo, Tereza Pálešová a Tomáš Smutný, spolu s jejich trenérem. Vpravo - Všichni účastníci choreografie "Smrt kráčí ghettem, aneb droga nezná vyvolených" v čele s tanečním mistrem Michalem Holým.
(kliknutím zobrazíte plnou velikost)

    Tereza Pálešová je sportovkyní ivančického Sportovního klubu mládeže (SKM). Hlavním zaměřením tohoto občanského sdružení je podpora olympijské naděje ve sportovní gymnastice, Kristýny Pálešové, a juniorské mistryně světa v tanečních choreografiích Hip Hop, Terezy Pálešové. Internetové stránky projektu najdete na adrese http://skmivancice.unas.cz/. Posláním sdružení je zabezpečit rozvoj sportovní, turistické a rehabilitační tělovýchovné činnosti všem sdruženým členům v oblasti své působnosti. Máte-li zájem, můžete toto sdružení podpořit i Vy.

IIP, SKM