Hlavní stránka
Uživatel:   Heslo:  
        


Ivančičtí sportovci
Tato rubrika je věnována významným ivančickým sportovcům, kteří v minulosti či současnosti proslavili naše město svými úspěchy. Budeme se snažit vám postupně představovat všechny slavné Vančáky, kteří svůj život spojili se sportem.

Máte-li tipy či náměty na další články této rubriky, pošlete mail na smutny@ivancice.cz


Klikněte na fotky
pro plnou velikost:

Milan Šlapanský
a Ivana Horgošová

Ivana Horgošová

 

  Menu a vyhledávání Titulní stránka   
  Ivančičtí sportovci
Mistři ČR v silovém trojboji z fitcentra
Darja Janíčková Ivančice

Mistryně Evropy a dvojnásobná mistryně ČR Ivana Horgošová,
čtvrtý z ME a vicemistr a reprezentant ČR Mgr. Milan Šlapanský


Klikněte na fotku pro plnou velikost

       Vynikajících výsledků dosáhli závodníci SK FC Darja Janíčková Ivančice na Mistrovství ČR v silovém trojboji. Ivana Horgošová dokázala obhájit loňský titul mistryně ČR v kategorii do 52kg. Navíc vytvořila dva nové republikové rekordy. Překonala 12 let starý rekord o fantastických 12,5kg. Výkon 140kg v pozvedu, což je hodnota jejího nového rekordu, má evropskou úroveň.

 
Mgr. Milan Šlapanský. Klikněte na fotku pro plnou velikost

       Milan Šlapanský v kategorii do 110 kg, měl velmi těžkou konkurenci, i když vyrovnal Český rekord v tahu, skončil na stříbrné pozici. Na základě svých výkonů byli oba povoláni do reprezentačního týmu ČR a nominováni na ME v silovém trojboji.

       A to, že státní trenér Jiří Hofírek měl šťastnou ruku při nominaci na ME, se potvrdilo hned první den šampionátu. V kategorii do 52 kg nastupovala naše reprezentantka Ivana Hargošová. Jako nováček v reprezentaci si vedla opravdu výborně. Za suverénního coachování svého trenéra Milana Šlapanského dokázala neuvěřitelné. Hymna pro nového mistra Evropy byla česká a hrála se pro Ivanu Horgošovou a jejího trenéra. Takový vstup do šampionátu nikdo nečekal. Za pouhé 3 roky tréninku dokázala I. Horgošová ss svým trenérem něco, co se hned tak nevidí. Milan Šlapanský je jako trenér znám svou tvrdostí a nekompromisností, avšak tyto 5 roky plné dřiny a bolesti v tréninku si I. Horgošová vynahradila na stupních vítězů při dekorování titulu mistra Evropy a za zvuku české státní hymny.


Milan Šlapanský ve Fitcentru.
Klikněte na fotku pro plnou velikost

       Třetí den šampionátu nastupoval v tvrdé kategorii do 110 kg další český reprezentant z SK FC Ivančice Milan Šlapanský. V této kategorii nastupují siláci a svalovci, kteří svými výkony přes 300 kg přivádějí diváky do varu. Moc šancí se našemu borci nedávalo. M.Šlapanský dokázal, že byl právem nominován do tohoto týmu. Pouze nešťastné zranění pří rozcvičování jej připravilo o medajlové umístění. Vybojoval 4. místo v Evropě. Od vytoužené medajle ho dělilo pouhých 10 kg. Přesto mu patři uznání a dík za to, že i přes zranění, svojí vůlí a bojovností se stal čtvrtým mužem mistrovství Evropy v kat. do 110 kg. Doufáme, že bouřlivé povzbuzováni, aplaus diváků, gratulace soupeřů a vedeni českého powerliftingového svazu mu tento smutek alespoň částečně zacelí.


Diplomy.
Klikněte na fotku pro plnou velikost

       Je velká škoda, že závodní činnost ukončila Veronika Štěpanovská, jeden z největších talentů posledních let. Jako 19-ti letá získala mezi ženami 2 tituly mistryně ČR, na ME žen získala 8. a na MS žen l l.místo. Tyto úspěchy získali závodníci SK Fitcentrum Darji Janíčkové za neuvěřitelně krátkou dobu - 5let. Toto fitcentrum si díky své úrovni a výkonům získalo uznání ostatních kolosů v tomto sportu svědčí o tom i to, že jsme obdrželi pozvánku na mezinárodní exhibici siláků, která se koná v Domažlicích. Pozvání jsou mistři Německa, Rakouska, mistři světa v powerliftingu z dalších zemí.


Milan Šlapanský ve Fitcentru.
Klikněte na fotku pro plnou velikost

       My závodnici a reprezentanti tohoto fitcentra bychom chtěli poděkovat pí. Janíčkové za to, že dokázala vybudovat takovou provozovnu, která je vybavena přístroji špičkové evropské úrovně. Díky přístupu majitelky - diplomované instruktorky Darji Janíčkové - a skvělému zařazení jsme mohli dosáhnout těchto vynikajících výsledků. Již se těšíme na nový sportovní areál, který bude v nejbližších měsících v Ivančicích vybudován. Sportovní vyžití zde naleznou vyznavači fitness, kulturistiky, bojových umění, ale i občané se zdravotním handicapem, kteří již dnes využívají stávající vybaveni k rehabilitaci po úrazech a operacích. Přejeme jí, aby sejí stále dařilo udržet tak skvělou sportovní úroveň a pověst, kterou tato firma má nejen v rámci Českého powerliftingového svazu.

Děkujeme