Hlavní stránka
Uživatel:   Heslo:  
        


Ivančičtí sportovci
Tato rubrika je věnována významným ivančickým sportovcům, kteří v minulosti či současnosti proslavili naše město svými úspěchy. Budeme se snažit vám postupně představovat všechny slavné Vančáky, kteří svůj život spojili se sportem.

Máte-li tipy či náměty na další články této rubriky, pošlete mail na smutny@ivancice.cz


IVO EIBEL

 

 


  Menu a vyhledávání Titulní stránka   
  Ivančičtí sportovci

       Narozen 4. února 1937 v Ivančicích. V době studia na gymnaziu začal hrát házenou za naše město. Po maturitě a studiu v Brně na VPŠ kombinace TV-Č nastoupil základní vojenskou službu do Dukly Bratislava - oddíl házená - tehdejšího účastníka I. ligy v ČSSR. Ivo Eibel je držitelem titulů "Mistr sportu" a mistr republiky


Kliknutím na obrázek otevřete plnou velikost

       Po uplynutí dvou úspěšných let po sportovní stránce, byl zařazen do reprezentačního juniorského družstva a potom také následoval přestup do Tatranu Prešov. S tímto družstvem obsadil několikrát druhé místo a jednou první v naší nejvyšší soutěži.
Se svými spoluhráči z Tatranu patřil do kádru reprezentačního družstva, jehož základní páteř tvořili tehdy vesměs hráči pražské Dukly.


Kliknutím na obrázek otevřete plnou velikost

       Po desetiletém působení v Prešově se v roce 1971 vrátil domů a zde patřil k velmi významným hráčům až do roku 1987 a pomáhal svými zkušenostmi a přehledem držet vysokou úroveň ivančické házené.

 


Kliknutím na obrázky otevřete plnou velikost


       Dne 22. června 1969
byl Ivo Eibelu udělen čestný titul "Mistr sportu" za mimořádné sportovní výkony a vysoké mistrovství.


Kliknutím na obrázky otevřete plnou velikost


       
Za dobu své aktivní sportovní kariéry získal Ivo Eibel mnoho ocenění, medailí a diplomy. Prohlédnout si je můžete na následujících fotkách:

 
Kliknutím na obrázky otevřete plnou velikostNa základě dodaných podkladů zpracoval:
Ing. Bohumil Smutný