Hlavní strana obecného profilu serveru Ivančice.cz  
 

Ivančická věž a znak města IvančiceJméno   
Heslo   


O službě ...


Statistické šetření o ovocných sadech

Šetření se uskuteční na území celé ČR u více jak 3000 zemědělských subjektů, sběr dat probíhá tazatelsky, poštou nebo elektronickou poštou a to v termínu od 24.4 do 26.5.2017.
Pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele s příslušným pověřením. Případné dotazy zodpoví Krajská správa ČSÚ v Brně, Mgr. Michaela Kolářová, tel.: 542 528 233.
-2017-04-27 07:17:00-


Městský byt nebo byt v Penzionu pro důchodce?

Rada města na své schůzi 19. 4. 2017 pod bodem č. 11 schválila Hodnotící kritéria pro přidělení městského bytu a bytu v penzionu pro důchodce.
Tento dokument bude trvale umístěn na stránce Odboru investic, správy majetku a právního, úseku správy majetku, v sekci "Oznámení, výzvy, důležitá sdělení a aktuální informace" - tzn. tady zcela dole.
-2017-04-24 10:21:00-


Výročí osvobození města Ivančice

Na počátku dubna 1945 začala vojska 2. ukrajinského frontu maršála R.J. Malinovského druhou fázi bratislavsko-brněnské operace. Úspěšně postupovaly údolím řeky Jihlavy. Ráno 18. dubna vyjely první hlídky z Medlova proti proudu řeky Jihlavy. V Ivančicích od rána hlídkovaly dva německé obrněné vozy v Kounické ulici, které vyjížděly na průzkum až ke Stříbskému mlýnu a jeden tank v ulici V olších. Kolem desáté hodiny byl vyhlášen letecký poplach ... pokračování textu >>
-2017-04-14 08:30:00-


VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s. INFORMUJE:

Od úterý 18.4.2017 bude zahájena rekonstrukce vod. a kan. řadu v ulici Jana Fibicha. V době rekonstrukce bude ulice uzavřena pro dopravu. Žádáme obyvatele o parkování vozidel mimo ulici, aby nebránili vjezdu a výjezdu stavební techniky.
Předpokládaný termín ukončení prací do 25.7.2017.
Děkujeme za pochopení
-2017-04-12 17:00:00-


Změna svozu směsného komunálního odpadu

Svoz ve svátek VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ 17.4.2017 je přesunut na SOBOTU 15.4.2017!!!
Týká se to těchto ulic: Boží Hora, V. Menšíka, Padochovská, Na Brněnce, Oslavanská, Zemědělská, Hornická, V Lánech, Na Úvoze, V Uličce, Větrná, Polní, Luční, Mjr. Nováka, Břízová, Lipová, Javorová, Za Ústavem, Okružní, J. Blahoslava, Sportovní, Krumlovská, Ve Sboru, U Malovaného mlýna, Hybešova, Na Volvách, V Olších, B.M. Kuldy, J. Dvořáka, P. Bezruče, Malovanská, A. Muchy
Svátky v květnu, pondělí 1.5. a 8.5., svoz beze změny!!!
-2017-04-10 09:00:00-


Odečty elektroměrů

Letkovice: 14. - 19. dubna
Alexovice: 18. - 20. dubna
Němčice: 20. - 25. dubna
Řeznovice: 25. - 27. dubna
Hrubšice: 26. - 28. dubna

Odečítat se budou všechny elektroměry všech dodavatelů.
-2017-04-05 12:27:00-


Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info

Informace o projektu Czech POINT na MěÚ Ivančice

  Menu a vyhledávání Titulní stránka   
    ivančický portál >> e-zpravodaj >> sport
Z Ivančic do Pekingu zamířila sportovní gymnastka Kristýna Pálešová

         Do Pekingu z Ivančic přes Prahu a Istanbul letěla česká sportovní gymnastka Kristýna Pálešová, závodnice Sokola Brno I a členka Sportovního klubu mládeže Ivančice. Cesta z Prahy přes Istanbul trvala cca 17,5 hod. včetně asi pětihodinového čekání v tureckém velkoměstě. Celá výprava čítala 247 sportovců, trenérů a členů olympijského výboru. Z toho počtu bylo 134 samotných sportovců, kteří nás na LOH v Pekingu ve dnech 8.8.-24.8.2008 reprezentovali. Benjamínkem české olympijské výpravy byla ivančická rodačka sportovní gymnastka Kristýna Pálešová, která byla nejmladší (17 let), nejmenší (154 cm) a nejlehčí (44 kg) z celé výpravy.

         Čtyři roky trvala příprava na tento sportovní svátek, jak se tomu mezi sportovci říká a mezi které LOH bezesporu patří. Téměř každý den 2 až 3 fázový trénink, 6-8 hodin fyzického a psychického vypětí, k tomu nezbytně nutné masáže, práce s fyzioterapeutem, psychologem, odborníkem na psychologii sportovní přípravy a také specialistou na stravní režim a doplňky stravy. Ano i o tom je dnešní vrcholový sport. A k tomu Kristýna velice úspěšně zvládala i školu. Je studentkou sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně. Má individuální studijní plán a podle ředitele školy pana PhDr. Vratislava Bartůška je vlajkovou lodí školy. Je nesmírně ctižádostivá a zároveň skromná. S učiteli nemá žádný problém, naopak všichni se jí snaží vyjít maximálně vstříc. Jde všem studentům gymnázia ale i budoucím zájemcům o studium příkladem, že i v tak mladém věku lze všechno zvládnout pokud se chce a je motivace, kterou OH bezpochyby jsou.

         Od začátku roku 2008 Kristýna dokazovala na závodech jak u nás, tak na mezinárodním poli nejlepší výsledky, které ji posouvaly k jejímu vytouženému cíli. I přes to, že byla jednoznačně nejlepší z naších gymnastek, musel rozhodnout o postupu jeden jediný závod, a tím bylo Mistrovství ČR v Třinci. Kristýna i na MČR ukázala, že s trenérkou Kateřinou Janečkovou udělaly kus práce a i tady Kristýna zvítězila 4 bodovým náskokem před druhou Janou Šikulovou, oddílovou kolegyní a především dobrou kamarádkou. Nenechala nikoho na pochybách, že její letenka na OH do Pekingu je zasloužená.

Kristýna s trenérkou Katkou Janečkovou

         Nemalou mírou se na tomto úspěchu podílela i rodina Kristýny a především rodiče Ondrej a Marie Pálešovi. Otec jako manažer sháněl finanční prostředky jak na dopravu na tréninky a závody, ale také nezbytně nutný materiál pro trénování. Oba pak doma Kristýně připravovali pěkné a pohodové zázemí. Všechno co společně dělali mělo svůj význam a přineslo ovoce spokojenosti nás všech. Vždyť Kristýna se na LOH v Pekingu blýskla skvělým výkonem. V národním gymnastickém centru v Pekingu předvedla před zraky více než 18.000 diváků skutečně obdivuhodný výkon. Na přeskoku, kterým soutěž začínala, získala známku 14,325 bodů, na bradlech 15.100 bodů, na kladině 15,075 bodů a jenom na prostných, kde ji podklouzla noha, dostala známku 13,300 bodů. Celkově vybojovala nádherné 26. místo, které ji po redukci posouvalo do 24 členného finále jako 21. Ve finále, byť unavená, předvedla výkon, kterým potvrdila konečnou 21. pozicí s celkovou známkou 56,975 bodů ve víceboji žen. Přeskok 14,075 bodů, bradla 15,350 bodů, kladina 14,650 bodů a prostná se stejnou chybou jako v kvalifikaci 12,900 bodů.. Za tento výkon se skutečně nemusí naše dvojice Kristýna Pálešová s trenérkou Kateřinou Janečkovou stydět. Účastí ve finále opět po 20 letech Kristýna vyzdvihla náš kdysi nejúspěšnější olympijský sport. A ráda by pokračovala dál, jak řekla v rozhovoru pro MF Dnes: „Chci patřit do špičky“.

Za naše čtenáře jsme se naší úspěšné finalistky Kristýny Pálešové zeptali:

Kristýno, podělte se s námi čtenáři o největší zážitek z Olympijských her v Pekingu? Na co nejvíce vzpomínáte?

Pro mě byl určitě největší zážitek vůbec, celé Olympijské hry. Závodit v obrovské, nádherné hale se světovými gymnastickými hvězdami, a potkávat denně i ostatní sportovce bylo úžasné. Myslím, že na to budu hodně dlouho vzpomínat.

Olympijský národní stadion - Ptačí hnízdo zevnitř

Jak by jste celkově zhodnotila organizaci a zajištění olympijských her v Pekingu? Byl někde nějaký zádrhel?

Podle mě zádrhel nebyl nikde, teda aspoň já jsem žádný nezaznamenala. Všechno bylo perfektně zařízené. Když jsem se tak bavila s ostatními českými sportovci, kteří měli možnost porovnat letošní OH s předešlými, tak říkali, že to byla nejlépe zajištěná a zorganizovaná olympiáda.

Jak se vám líbilo být členkou 134 členného kolektivu těch nej sportovců z ČR? Co ostatní sportovci jak vás mezi sebe vzali, Vždyť jste byla nejmladší členkou výpravy?

Myslím, že všichni mě mezi sebe vzali dobře. Někteří mi říkali „prcku“ ale mně to nijak nevadilo.

Přišla jste do styku a měla možnost mluvit s některými z nich? Jaký máte názor např. na Romana Šebrleho, Štěpánku Hilgertovou, Barboru Špotákovou, nebo Davida Kosteleckého?

Ano, měla jsem možnost se bavit například s Davidem Kosteleckým, se kterým jsme dokonce do Pekingu odlétali. Zrovna David je velice příjemný člověk, strašně hodný a líbilo se mi na něm, že si šel tvrdě za svým cílem. I se Štěpánkou Hilgertovou jsem se bavila po mém závodě, na který se byla podívat, což mě zároveň překvapilo a samozřejmě potěšilo. Ta byla také příjemná a vůbec i Roman Šebrle i Bára Špotáková na mě působili velmi sympaticky.

Destibojař Roman Šebrle a Krsitýna Pálešová

Měla jste možnost některé sportovce vidět přímo v závodě? A naopak byl někdo ze sportovců na vašich závodech?

Já jsem se byla podívat na závodech našich plavců, viděla jsem na živo skoro všechny, kromě Květoslava Svobody, kterého jsem nestihla kvůli tréninku. Pak jsem měla možnost vidět Jardu Bábu, Tomáše Janků a Věru Cechlovou. A největší zážitek jsem měla z tenisu, kdy jsem viděla zápas Tomáše Berdycha s Federerem. To bylo něco neskutečného! A čeho upřímně lituji je, že jsem se nebyla podívat když házela Bára Špotáková. Aspoň jsem to viděla v televizi, ale přece jenom na živo by to bylo hezčí.

Co říkáte svému vystoupení na Vašich prvních Olympijských hrách, jste spokojená a co vašemu výkonu říkala vaše trenérka Kateřina Janečková, která, jak nám televize sdělila, byla před závodem nervóznější než vy sama?

V okamžiku, kdy jsem dokončila své finále, jsem měla smíšené pocity. Měla jsem radost, vždyť jsem byla 21. mezi nejlepšími na OH, ale zároveň mě trošku mrzel pád na prostných, díky kterému jsem se mohla umístit ještě o něco lépe. Ale teď, když to vezmu zpětně, tak si říkám, že můžu být určitě spokojená. A moje trenérka? Ta byla spokojená hned po závodě. Byla na vidět úleva, že se mi při cvičení nic nestalo, a měla radost, že jsem zajela dobrý závod.

Zleva Kateřina Janečková - trenérka, Kristýna Pálešová a Hana Liškářová - mezinárodní gymnastická rozhodčí za ČR na OH

Všichni jsme vám fandili a drželi palce. Asi jste po úspěšném závodě dostala dost gratulací. Kolik jich bylo a která vás nejvíce potěšila?

Po pravdě řečeno bylo jich MOC!!! Ani nevím kolik přesně, nepočítala jsem to, a myslím, že mě potěšily asi všechny stejně. Jednu bych ale vyzdvihla, byla od Janči Šikulové, už jenom proto, jak jsem spolu o to místo na OH soupeřily a z její zprávy bylo cítit, že gratulaci myslí opravdu upřímně. Ostatně psala mi po celý pobyt a podporovala mě.

S odstupem času si asi uvědomujete, jakého úspěchu jste dosáhla, vždyť, kdo může říct, že byl na olympijských hrách a ještě se pyšní titulem finalista, který vám už nikdo nevezme?

Teď když už jsem doma a zase zpět v tom všedním životě si to uvědomuji čím dál tím víc. Je to nádherný pocit a přála bych to zažít každému. Nedá se to totiž jen tak slovy popsat! Ráda bych se ještě dalších OH zúčastnila!

Co bude dál? Jak je směřovaná vaše kariéra? Za 4 roky jsou olympijské hry v Londýně 2012? Chtěla byste se jich účastnit? Je to pro vás motivující?

Určitě bych se těchto olympijských her chtěla účastnit. A taky doufám, že to vyjde. Že budu zdráva a ve formě. Udělám pro to maximum, myslím, že mám teď i mnohem větší motivaci. Občas si tak sním o tom, jaké by to bylo, kdybych získala olympijskou medaili.

Na tiskovce v Brně jste řekla, že chcete patřit do světové špičky. Asi nikdo po výkonu v Pekingu dnes nepochybuje, že do ní patříte. Jsou u nás tréninkové podmínky srovnatelné se světovými? Myslíte si, že u nás jste schopná natrénovat prvky světové extratřídy? Nebo je pro váš výkonnostní růst nutná příprava v zahraničí?

U nás určitě nejsou podmínky srovnatelné se světovými. Proto jsem také uvažovala o tom, že bych někdy během příštího roku odjela na nějakou dobu (třeba 2 měsíce alespoň) do USA. Ale ještě si to musím vše promyslet, jak to bude se školou a také podle toho, jestli se povedou sehnat finanční prostředky, protože to určitě není levná záležitost… A samozřejmě se musím domluvit s trenérkou.

Rádi bychom se dověděli, jestli jste měla možnost se podívat někam po městě? Užít si památek, nebo jste strávila čas jen sportem?

Ano měla jsem čas podívat se i po městě, byli jsme na Čínské zdi a v Letním paláci. Obojí se mi velmi líbilo, nafotila jsem i dost pěkných fotek. Ale pak, když byl čas, tak jsem se spíš chtěla jít podívat na jiné sporty.

Budeme mít možnost vás v nejbližší době vidět závodit někde v ČR nebo dáváte přednost jen zahraničním závodům, které jsou pro vás nesmírně důležité z hlediska srovnání se špičkou, do které už bezesporu patříte?

Určitě budou i některé závody v ČR, ale mnoho jich nebude. Jedním z nich bude určitě Grand Prix smíšených dvojic v Brně, které se bude konat 1. listopadu, potom by měl být závod Extraligy družstev, ale ještě není přesně stanovený termín a místo konání.

Podělila byste se se čtenáři o fotodokumentaci, kterou jste si v Pekingu pořídila?

Samozřejmě, snad čtenáře moje fotky zaujmou.

Za čtenáře Ivančického zpravodaje vám děkujeme a přejeme hodně úspěchů v další sportovní kariéře.

Vít Karas

Kristýna s činskou gymnastkou JIANG Yuyuan

Ruska Anna Pavlova sportovní gymnastka a Kristýna Pálešová

Olympijská vesnice

Autor článku / textu Vít Karas
Datum uveřejnění: 06. 10. 2008

Další zajímavé příspěvky v této rubrice ...
  11.08.2014: Devátý ročník letkovského šípu
  16.06.2014: Zemřela osobnost ivančické házené Ivo Eibl
  05.11.2012: Atletický klub Ivančice o.s. informuje ...
  18.06.2012: Úspěchy ivančických závodníků ve slovinské Radovljici!
  10.08.2011: Letkovský šíp: je tu šestka ...

english česky