Hlavní strana obecného profilu serveru Ivančice.cz  
 

Ivančická věž a znak města IvančiceJméno   
Heslo   


O službě ...


Statistické šetření o ovocných sadech

Šetření se uskuteční na území celé ČR u více jak 3000 zemědělských subjektů, sběr dat probíhá tazatelsky, poštou nebo elektronickou poštou a to v termínu od 24.4 do 26.5.2017.
Pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele s příslušným pověřením. Případné dotazy zodpoví Krajská správa ČSÚ v Brně, Mgr. Michaela Kolářová, tel.: 542 528 233.
-2017-04-27 07:17:00-


Městský byt nebo byt v Penzionu pro důchodce?

Rada města na své schůzi 19. 4. 2017 pod bodem č. 11 schválila Hodnotící kritéria pro přidělení městského bytu a bytu v penzionu pro důchodce.
Tento dokument bude trvale umístěn na stránce Odboru investic, správy majetku a právního, úseku správy majetku, v sekci "Oznámení, výzvy, důležitá sdělení a aktuální informace" - tzn. tady zcela dole.
-2017-04-24 10:21:00-


Výročí osvobození města Ivančice

Na počátku dubna 1945 začala vojska 2. ukrajinského frontu maršála R.J. Malinovského druhou fázi bratislavsko-brněnské operace. Úspěšně postupovaly údolím řeky Jihlavy. Ráno 18. dubna vyjely první hlídky z Medlova proti proudu řeky Jihlavy. V Ivančicích od rána hlídkovaly dva německé obrněné vozy v Kounické ulici, které vyjížděly na průzkum až ke Stříbskému mlýnu a jeden tank v ulici V olších. Kolem desáté hodiny byl vyhlášen letecký poplach ... pokračování textu >>
-2017-04-14 08:30:00-


VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s. INFORMUJE:

Od úterý 18.4.2017 bude zahájena rekonstrukce vod. a kan. řadu v ulici Jana Fibicha. V době rekonstrukce bude ulice uzavřena pro dopravu. Žádáme obyvatele o parkování vozidel mimo ulici, aby nebránili vjezdu a výjezdu stavební techniky.
Předpokládaný termín ukončení prací do 25.7.2017.
Děkujeme za pochopení
-2017-04-12 17:00:00-


Změna svozu směsného komunálního odpadu

Svoz ve svátek VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ 17.4.2017 je přesunut na SOBOTU 15.4.2017!!!
Týká se to těchto ulic: Boží Hora, V. Menšíka, Padochovská, Na Brněnce, Oslavanská, Zemědělská, Hornická, V Lánech, Na Úvoze, V Uličce, Větrná, Polní, Luční, Mjr. Nováka, Břízová, Lipová, Javorová, Za Ústavem, Okružní, J. Blahoslava, Sportovní, Krumlovská, Ve Sboru, U Malovaného mlýna, Hybešova, Na Volvách, V Olších, B.M. Kuldy, J. Dvořáka, P. Bezruče, Malovanská, A. Muchy
Svátky v květnu, pondělí 1.5. a 8.5., svoz beze změny!!!
-2017-04-10 09:00:00-


Odečty elektroměrů

Letkovice: 14. - 19. dubna
Alexovice: 18. - 20. dubna
Němčice: 20. - 25. dubna
Řeznovice: 25. - 27. dubna
Hrubšice: 26. - 28. dubna

Odečítat se budou všechny elektroměry všech dodavatelů.
-2017-04-05 12:27:00-


Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info

Informace o projektu Czech POINT na MěÚ Ivančice

  Menu a vyhledávání Titulní stránka   
    ivančický portál >> e-zpravodaj >> sport
Letkovský šíp: je tu šestka ...

         Ano ta letkovská, cyklistická akce. V sobotu 6. srpna 2011 se uskutečnil tradiční „Letkovský šíp“. Letošní ročník se odehrával na nově položeném silničním koberci v úseku mezi Novou Vsí a Oslavany. Žel, hned po krásném asfaltu (na kterém je radost spadnout, jak já říkám) se začala budovat kanalizace s významným dopravním omezením. Na čele pořadatelů tak přibylo hodně vrásek. Viděli jsme letos na Tour de France, jak krutá může být cyklistika. Wiggins, Vinokurov, Flecha (mimochodem Flecha španělsky znamená šíp) a další by mohli vyprávět. Vlastně ani nemuseli, neboť jsme to viděli na vlastní oči.         Za spolupráce s kolegy s Oslavan,  kteří se pořadatelsky významně podíleli na letošním ročníku a pracovníky Colasu,  se podařilo zajistit vcelku bezpečný průjezd nebezpečnou částí. I přesto několik odřenin dokumentovalo  náročnost úseku.

         Tradičně ve třináct hodin se vydala na trať kategorie tetin a stréců. Hana Matoušková, Lenka Hrabovská a Anna Burešová v pořadí jak se ocitly na podiu dosáhly nevídaně zlepšených časů oproti loňsku, až se časoměřiči divili, zda se jede po stejné trati. Totéž předvedli i stréci,  kde by ještě čas letos páteho,  stačil na vítězství. František Bureš, Michal Molent (nejstarší účastník) a František Smutný stanuli na stupních vítězů. Cycles perfecta  obsadil  tedy všechny stupínky stupně vítězů. Dva muži  a jedna dáma.

         Zatím co závodníky místní oblíbené kategorie, lehce skrápěl tu a tam zahradnický deštíček, na hlavní kategorii se přišlo podívat i sluníčko a poskytlo ideální podmínky pro závod.

         V patnáct hodin se na trať vydaly dámy MISSIS a MISS. Jana Břínková z Oslavan opanovala kategorii Missis, před Hanou Konečnou  a Zdenou Horníčkovou. Mladší dámy poskytly napínavou podívanou až do konce. Světlana Břeňová stylem veni vidi vici překonala o vteřinu čas loňské vítězky. Milým překvapením byla Kateřina Muchová, která rozdílem osmi vteřin odsoudila Evu Štefulíkovou na třetí místo. Byla to nádherná podívaná, neb se bylo na co dívat.

         Kategorie Masters nabízela excelentní jízdu Zdenka Jocha  a on opravdu nezklamal. Jeho čas byl sice  o dvacet vteřin horší než vloni, ale přesto bezpečně stačil na opětovné vítězství. Zde byli ovšem velcí hrdinové domácí  Zdeněk Matoušek a František Olša. Jejich  bitva skončila rozdílem  šestnácti  vteřin pro Zdeňka Matouška. Nádherný souboj a nádherné zjištění,  jací to borci jsou mezi naší cyklistickou obcí. Páté místo patřilo našemu spolehlivému borci, Pavlovi Bělohradovi.

         Kategorie Gentlemen se stala kořistí kuřimských borců Jiřího Rašovského a Milana Škody, mezi které se na stupně vítězů vklínil  Zdeněk Zoufalý z CKK  Kučera Znojmo. Osvědčení borci z Oslavan Pavel Navrátil a Vladimír Gross mezi sebou na pátém místě shledali překvapení  (radostné )  v podobě Františka Čecha. Bingo (nikoli ale Ringo), tak by se dal charakterizovat jeho výkon.

         Hlavní kategorie  - Elite  přinesla opětovné vítězství  (očekávané) skromného a nenápadného  Josefa Vlčana z Pocoucova, který výkonem 30:44 překonal  o 15 vteřin traťový rekord. Na stupně vítězů jej doprovodili  Lubor Kosička z Třebíče a Lukáš Mohelský z Mohelna. Čtvrtý byl Martin Břeň, manžel vítězky kategorie Miss. Miloš Havlíček svým pátým místem, Milan Šipl  šestým a vítěz kategorie U 18 Marek Feith,  jemuž slušel bílý trikot vítěze spolu s překvapením, osmnáctiletým Petrem Kremláčkem, skončili v první desítce a udělali přítomným, nadšeným divákům radost.

         Vyhlašování vítězů proběhlo hned po odeznění písně „Pláču, pláču sůl“ od Milana Drobného, která byla oblíbenou písní Roberta Bakaláře, který tak náhle odešel  tam, do toho horního pelotonu. Moderátor Augustin Šulc (osvědčený a zkušený a u nás zdomácnělý) to oznámil publiku a pak mohlo začít cvakání fotoaparátů, neboť před panelem partnerů Letkovského šípu se střídali vítězové, které nejlépe dokumentuje obrazový materiál.

         Poděkování pořadatelům, partnerům a stále větší divácké obci  je zcela na místě. A stále větší  jejich zájem o participaci dává předpoklad k ještě dalšímu zkvalitnění této akce. Na prvním místě je třeba jmenovat generálního partnera, Skupinu ČEZ a velice jim poděkovat za podporu a přízeň. Další partneři, kteří se uvidí na partnerském panelu jistě pochopí, jak si jich vážíme a děkujeme jim.

         Věřím, že  se také rozroste i klub Cycles perfecta o další nové členy, kteří se představili na trati. Jistě jsou vítáni. A také se prohloubí spolupráce mezi partnerskými kluby.

         Je nutno vzít do zřetele i to že nedošlo k vážnějšímu úrazu vzhledem ke ztíženým podmínkám na trati v Oslavanech. Ještě jednou dík jezdcům a obětavým pořadatelům a kolegům z Oslavan.

Výsledky jednotlivých kategorií

Fotogalerie

Akci pro vás zdokumentovali Tomáš a Vít Navrátilovi do tří fotogalerií.

Letkovský šíp I. - kategorie Tetiny a stréci

Letkovský šíp II. - hlavní závod všech kategorií

 Letkovský šíp III. - vyhlášení vítězů, udělení cen
a osobních ohodnocení

 

Autor článku / textu Jaroslav Pospíchal
Autoři fotografií Tomáš Navrátil, Vít Navrátil
Datum uveřejnění: 10. 08. 2011

Další zajímavé příspěvky v této rubrice ...
  16.06.2014: Zemřela osobnost ivančické házené Ivo Eibl
  05.11.2012: Atletický klub Ivančice o.s. informuje ...
  18.06.2012: Úspěchy ivančických závodníků ve slovinské Radovljici!
  10.08.2011: Letkovský šíp: je tu šestka ...
  12.10.2010: Ivančická hodinovka 2010

english česky