Hlavní strana obecného profilu serveru Ivančice.cz  
 

Ivančická věž a znak města IvančiceJméno   
Heslo   


O službi ...


Nevíte na novém sídlišti co s odpadem?

Ve dnech 26. května (pátek) od 14 hod do 29. května (pondělí) do 8 hodin budou přistaveny na „Novém sídlišti“ kontejnery pro směsný domovní odpad a sice na těchto místech:
- ulice Mjr. Nováka – vedle obchodního střediska Centrum
- ulice Polní – parkoviště
- ulice Luční – parkoviště
-2017-05-23 12:00:00-


Omezení provozu radnice 29. května 2017

Oznamujeme občanům, že v pondělí 29. května 2017 od 14:00 hod. bude budova Městského úřadu Ivančice na Palackého náměstí 6 pro veřejnost zcela uzavřena.
-2017-05-22 16:30:00-


Beseda prezidenta České republiky s občany

Zveme občany nejen našeho města na setkání a besedu s prezidentem České republiky Milošem Zemanem, které se uskuteční v pondělí 29. května 2017 od 16:20 hod. před budovou ivančické radnice na Palackého náměstí.
-2017-05-22 16:25:00-


K ne/vyplácení náhrad za drůbež

a) Město Ivančice dne 8. 2. 2017 odeslalo žádosti občanů na Ministerstvo zemědělství.
b) Vedení města vzneslo 15. 5. 2017 dotaz za občany, kteří doposud náhrady neobdrželi na to, kdy budou náhrady vyplaceny. Prozatím nám nebylo odpovězeno.

Vy sami se můžete dotazovat písemně na stránkách Ministerstva zemědělství: http://eagri.cz/public/web/mze/
Vaše dotazy by měli odpovědět také na tel. čísle 221 812 425, nebo na info@mze.cz.
Ministerstvo náhradní doklad o zakoupení nosnic, který byl součástí Vaší žádosti, zřejmě neuznává a vyplácí pouze 100 Kč, jak je stanoveno v rámci celé EU.
Nejdříve Vám poštou dojde dopis z MZ prostřednictvím České pošty do vlastních rukou - v něm bude sděleno, jak o Vaší žádosti rozhodli. Pokud se proti Rozhodnutí neodvoláte, tak po uplynutí 15 dnů Vám budou peníze zaslány na účet, nebo složenkou.
Město o postupu vyplácení ani o výši náhrad není Ministerstvem zemědělství informováno.
-2017-05-22 14:22:00-


JUDr. Bartáková končí...

JUDr. Marie Bartáková ukončuje činnost notářky k 30.06.2017. Tím končí i úřední den v Ivančicích.
-2017-05-15 13:53:00-


Částečné omezení provozu na cyklostezce Oslavany-Ivančice

V sobotu 13. 5. 2017 v době od 5.00 do 14.00 hod. a v neděli 14. 5. 2017 v době od 7.00 do 13.00 hod. bude částečně omezen provoz na cyklostezce Oslavany-Ivančice. Jedná se o úsek cca 280 m v okolí rybníku Pancíř II v Ivančicích, a to z důvodu konání rybářských závodů. Cyklostezka bude odkloněna na objízdnou trasu kolem vody.
-2017-05-11 09:05:00-


Informace o projektu Czech POINT na MěÚ Ivančice

  Menu a vyhledávání Titulní stránka   
    ivančický portál >> e-zpravodaj >> sport
Letkovský šíp: je tu šestka ...

         Ano ta letkovská, cyklistická akce. V sobotu 6. srpna 2011 se uskutečnil tradiční „Letkovský šíp“. Letošní ročník se odehrával na nově položeném silničním koberci v úseku mezi Novou Vsí a Oslavany. Žel, hned po krásném asfaltu (na kterém je radost spadnout, jak já říkám) se začala budovat kanalizace s významným dopravním omezením. Na čele pořadatelů tak přibylo hodně vrásek. Viděli jsme letos na Tour de France, jak krutá může být cyklistika. Wiggins, Vinokurov, Flecha (mimochodem Flecha španělsky znamená šíp) a další by mohli vyprávět. Vlastně ani nemuseli, neboť jsme to viděli na vlastní oči.         Za spolupráce s kolegy s Oslavan,  kteří se pořadatelsky významně podíleli na letošním ročníku a pracovníky Colasu,  se podařilo zajistit vcelku bezpečný průjezd nebezpečnou částí. I přesto několik odřenin dokumentovalo  náročnost úseku.

         Tradičně ve třináct hodin se vydala na trať kategorie tetin a stréců. Hana Matoušková, Lenka Hrabovská a Anna Burešová v pořadí jak se ocitly na podiu dosáhly nevídaně zlepšených časů oproti loňsku, až se časoměřiči divili, zda se jede po stejné trati. Totéž předvedli i stréci,  kde by ještě čas letos páteho,  stačil na vítězství. František Bureš, Michal Molent (nejstarší účastník) a František Smutný stanuli na stupních vítězů. Cycles perfecta  obsadil  tedy všechny stupínky stupně vítězů. Dva muži  a jedna dáma.

         Zatím co závodníky místní oblíbené kategorie, lehce skrápěl tu a tam zahradnický deštíček, na hlavní kategorii se přišlo podívat i sluníčko a poskytlo ideální podmínky pro závod.

         V patnáct hodin se na trať vydaly dámy MISSIS a MISS. Jana Břínková z Oslavan opanovala kategorii Missis, před Hanou Konečnou  a Zdenou Horníčkovou. Mladší dámy poskytly napínavou podívanou až do konce. Světlana Břeňová stylem veni vidi vici překonala o vteřinu čas loňské vítězky. Milým překvapením byla Kateřina Muchová, která rozdílem osmi vteřin odsoudila Evu Štefulíkovou na třetí místo. Byla to nádherná podívaná, neb se bylo na co dívat.

         Kategorie Masters nabízela excelentní jízdu Zdenka Jocha  a on opravdu nezklamal. Jeho čas byl sice  o dvacet vteřin horší než vloni, ale přesto bezpečně stačil na opětovné vítězství. Zde byli ovšem velcí hrdinové domácí  Zdeněk Matoušek a František Olša. Jejich  bitva skončila rozdílem  šestnácti  vteřin pro Zdeňka Matouška. Nádherný souboj a nádherné zjištění,  jací to borci jsou mezi naší cyklistickou obcí. Páté místo patřilo našemu spolehlivému borci, Pavlovi Bělohradovi.

         Kategorie Gentlemen se stala kořistí kuřimských borců Jiřího Rašovského a Milana Škody, mezi které se na stupně vítězů vklínil  Zdeněk Zoufalý z CKK  Kučera Znojmo. Osvědčení borci z Oslavan Pavel Navrátil a Vladimír Gross mezi sebou na pátém místě shledali překvapení  (radostné )  v podobě Františka Čecha. Bingo (nikoli ale Ringo), tak by se dal charakterizovat jeho výkon.

         Hlavní kategorie  - Elite  přinesla opětovné vítězství  (očekávané) skromného a nenápadného  Josefa Vlčana z Pocoucova, který výkonem 30:44 překonal  o 15 vteřin traťový rekord. Na stupně vítězů jej doprovodili  Lubor Kosička z Třebíče a Lukáš Mohelský z Mohelna. Čtvrtý byl Martin Břeň, manžel vítězky kategorie Miss. Miloš Havlíček svým pátým místem, Milan Šipl  šestým a vítěz kategorie U 18 Marek Feith,  jemuž slušel bílý trikot vítěze spolu s překvapením, osmnáctiletým Petrem Kremláčkem, skončili v první desítce a udělali přítomným, nadšeným divákům radost.

         Vyhlašování vítězů proběhlo hned po odeznění písně „Pláču, pláču sůl“ od Milana Drobného, která byla oblíbenou písní Roberta Bakaláře, který tak náhle odešel  tam, do toho horního pelotonu. Moderátor Augustin Šulc (osvědčený a zkušený a u nás zdomácnělý) to oznámil publiku a pak mohlo začít cvakání fotoaparátů, neboť před panelem partnerů Letkovského šípu se střídali vítězové, které nejlépe dokumentuje obrazový materiál.

         Poděkování pořadatelům, partnerům a stále větší divácké obci  je zcela na místě. A stále větší  jejich zájem o participaci dává předpoklad k ještě dalšímu zkvalitnění této akce. Na prvním místě je třeba jmenovat generálního partnera, Skupinu ČEZ a velice jim poděkovat za podporu a přízeň. Další partneři, kteří se uvidí na partnerském panelu jistě pochopí, jak si jich vážíme a děkujeme jim.

         Věřím, že  se také rozroste i klub Cycles perfecta o další nové členy, kteří se představili na trati. Jistě jsou vítáni. A také se prohloubí spolupráce mezi partnerskými kluby.

         Je nutno vzít do zřetele i to že nedošlo k vážnějšímu úrazu vzhledem ke ztíženým podmínkám na trati v Oslavanech. Ještě jednou dík jezdcům a obětavým pořadatelům a kolegům z Oslavan.

Výsledky jednotlivých kategorií

Fotogalerie

Akci pro vás zdokumentovali Tomáš a Vít Navrátilovi do tří fotogalerií.

Letkovský šíp I. - kategorie Tetiny a stréci

Letkovský šíp II. - hlavní závod všech kategorií

 Letkovský šíp III. - vyhlášení vítězů, udělení cen
a osobních ohodnocení

 

Autor článku / textu Jaroslav Pospíchal
Autoři fotografií Tomáš Navrátil, Vít Navrátil
Datum uveřejnění: 10. 08. 2011

Další zajímavé příspěvky v této rubrice ...
  16.06.2014: Zemřela osobnost ivančické házené Ivo Eibl
  05.11.2012: Atletický klub Ivančice o.s. informuje ...
  18.06.2012: Úspěchy ivančických závodníků ve slovinské Radovljici!
  10.08.2011: Letkovský šíp: je tu šestka ...
  12.10.2010: Ivančická hodinovka 2010

english česky