Hlavní strana obecného profilu serveru Ivančice.cz  
 

Ivančická věž a znak města IvančiceJméno   
Heslo   


O službě ...


Druhé patro MěÚ uzavřeno

Z důvodu opravy bude v budově MěÚ Ivančice na Palackého náměstí 196/6 od úterý 21.2. do pátku 24.2. 2017 zcela uzavřeno schodiště z prvního do druhého patra.
Po tuto dobu bude přístup z prvního patra do druhého patra přes schodiště na konci pavlače.
-2017-02-20 12:51:00-


Odborná dezinfekce chovných prostor po drůbeži.

Dezinfekce po odebrané drůbeži byla 20.02.2017 ve 14 hodin ukončena.
Náhradní termín dezinfekce je sobota 25. 2. 2017 od 9 do 17 hodin.
Domácnosti, kde se nedezinfikovalo, jsou zmapované - občané se nemusí hlásit.

O výši náhrad za utracenou drůbež a termínu jejich vyplácení rozhoduje Ministerstvo zemědělství.
Žádosti občanů město odeslalo dne 8. 2. 2017.
Občanům budou náhrady zaslány na účet nebo složenkou.

Děkujeme občanům za vstřícnost, pochopení a osadním výborům za spolupráci.

Pořizování nové drůbeže
Bude možné poté, co Krajská veterinární správa pro Jihomoravský kraj vydá rozhodnutí o skončení Ochranného pásma.
Toto se odvíjí od ukončení dezinfekce.
Přibližný odhad vydání rozhodnutí: Měsíc po skončení vydezinfikování poslední domácnosti v pásmu.
Doporučujeme občanům, aby s pořizováním nové drůbeže posečkali na rozhodnutí KVS.
-2017-02-20 14:18:00-


Ptačí chřipka - předúklid

Žádáme občany, aby urychleně provedli řádný úklid vnitřních chovných prostor po odebrané drůbeži.
Následně bude provedena dezinfekce odbornou firmou.
Provádění dezinfekce je možné pouze při teplotě nad 0°C; termín provádění tak bude určen na základě předpovědi počasí a zveřejněn bude min. 5 dnů předem.
-2017-02-03 08:00:00-


Statistické šetření v domácnostech

Od 4. února do 28. května 2017 se na území ČR uskuteční statistické šetření prováděné Českým statistickým úřadem ve více jak 11.000 domácnostech.
další informace v letáku PDF >>
-2017-01-26 13:49:00-


KoDuS - Komunitní dům pro seniory Ivančice nabízí poslední volné byty

KoDuS je bytový dům s nájemním bydlením pro osoby ve věku 60 a více (60+), kterým bydlení v tomto domě umožní prodloužení jejich soběstačnosti a nezávislosti k čemu přispěje i nastavený komunitní způsob života na principu sousedské výpomoci. Důraz je kladen na mezilidské vztahy a zachování osobní nezávislosti každého jedince.
Další podrobnosti a žádost o bydlení najdete na stránce KoDuS >>
Prezentace, fotografie, dispoziční řešení, nákresy ZDE (PDF)
-2017-01-25 09:00:00-


Pozvánka na 1. veřejné zasedání zastupitelstva města Ivančice

Na úřední desce byla zveřejněna pozvánka na 1. veřejné zasedání zastupitelstva města Ivančice, které se uskuteční v pondělí 23. ledna 2017 v 16:00 hod. v zasedací síni MěÚ Ivančice (Palackého nám. 6 - vchod z nádvoří).
-2017-01-13 12:15:00-


Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info

Informace o projektu Czech POINT na MěÚ Ivančice

Informační portál města Ivančice
  Menu a vyhledávání Titulní stránka   |     
    ivančický portál >> e-zpravodaj >> sport
V. ročník "Letkovského šípu"

         Sobota, 7. Srpna 2010. Letkovský šíp (nezaměňovat s Valonským šípem, poněkud známějším belgickým cyklistickým podnikem) má za sebou již všech pět prstů na levé ruce a chystá se použít pravačku k dalšímu počítání svých ročníků konání. A pohříchu se musí rozhodnout, zda bude dál vyznávat cestu kvality jezdeckého pole, nebo cestu všelidové veselice provozované na bicyklech. Nic proti ničemu, i obojí je možné, jen to bude chtít větší úsilí a pořadatelský sbor. Ruku na srdce, nejlépe na své, ještě stále máme rezervy s prací pořadatelů. I když, všechna čest pořadatelům na zajišťovacích bodech trati.


         Letos se nám kupodivu objevovalo na trati více motorových vozidel, než v roce loňském, kdy tudy vedla objízdná trasa při opravě mostu, což působilo nemalé potíže v prostoru startu a cíle. V budoucnu se pokusíme  o uzavírku tratě ve spolupráci s PČR a MěP. Rovněž je třeba odstranit „hluchý prostor“ při vyhlašování vítězů. Zejména, je-li deštivé počasí a závodníci vychládají zimou.

         Ale zpět k akci. Sobotní odpoledne začalo úderem třinácté hodiny startem „tetin a strýců“ místních a přišedších, a to tradičně před Vinárnou Ža-Ža. Ke zdolání  9 250 metrů záludné tratě se vydalo 16  účastníků této kategorie včetně  mládežníků.  V budoucnu je snad třeba vyhlásit pro mladé zvláštní kategorii. Trať pro místní je notoricky známá. Nabízí od startu dlouhou rovinku, s výhledem na místní „Tourmalet“ a po jeho zdolání  absolvují dlouhou psychicky deptající rovinu na křižovatku do Nové Vsi, která byla letos díky větru v zádech pro závodníky milosrdnější.  Zde pak doprava směrem na Oslavany členitým terénem k další křižovatce, kde opět doprava k autobusovému nádraží a v další pravotočivé zatáčce ulicí Letkovskou do cíle. David Havlíček, Pavel Kačeřík a Patrik Vespalec stojí na pomyslné bedně za mladší (U18). Tetiny se popasovaly s náročností tratě v pořadí Helena Kosíková, Romana Němečková, Olga Smutná. Stréci, které dělilo v cíli na prvních třech místech rozpětí  10 vteřin, si rozdělili pořadí: Miroslav Černý, Vladimír Novotný a František Smutný. V této kategorii tedy zvítězila sourozenecká dvojice.

         V 15 hodin byl odstartován hlavní závod ve třech mužských kategoriích a v jedné ženské. Ženy jely stále jeden okruh, zatím co muži si střihli „Tourmalet“ s celým okruhem dvakrát, což dělá 19 km v sedle. Děvčata protnula pomyslnou cílovou pásku v pořadí: Alena Nosková (KC Brno), Eva Štefulíková  a Matejová Veronika (Oslavany). Mezi ženami se objevil i velký talent budoucnosti, 9-letá Eliška Pavlíková. V cíli vše sledovala smutná  dvojnásobná vítězka Jana Břínková z Oslavan, kterou na trať nepustila zlomenina levé ruky. Přejeme rychlé uzdravení a v příštím roce „holky těšte se“!

         Ve výsledkové části mužských kategorií věnujme pozornost nejstarším – Seniorům. Zde  si palmu vítězství odnesl  Zdeněk Joch, rok narození 1948 ze Spartaku Třebíč, časem 33:26, což není  jezdec ledajaký. Pan Zdeněk je tradičním účastníkem mistrovství  světa seniorů (Masters). Panečku to je úroveň obsazení, což? Druhý byl čerstvý šedesátník Zdeněk Matoušek časem 36:44 a třetí loňský vítěz kategorie Pavel Bělehrad (Cycles Perfekta) časem 40:02.

         V kategorii M2 (45-59 let) ve světě  s používaným názvem Gentlemeni zvítězil  Drahomír Pospíšil 32:34, který překonal v cíli svého oddílového kolegu ze Spartaku Třebíč Pavla Šustra o 26 vteřin. Na třetím místě pak Zdeněk Berka (Cykles Perfecta) časem 33:55. Na čtvrtém a pátém místě skončili vanečtí borci vezoucí oslavanský dres Vladimír Gross a Pavel Navrátil. Nestárnoucí ředitel závodu František Novotný z klubu SK Rozvíjej se poupátko Ostrava dosáhl jen o dvě vteřiny horšího času než ve svém loňském vystoupení (43:54).

         V kategorii Elite M1 – muži od 18 do 44 let, která byla nejpočetněji zastoupená (27 borců), zvítězil Josef Vilčan z Pocoucova jezdící za Spartak Třebíč časem 30:59. Tím zamezil našemu Jendovi Hejlovi (Cycles Perfecta ) trojnásobný triumf. Škoda, že defekt kola nedovolil Jendovi vyrovnanější souboj. Ten časem 31:28, tedy o 20 vteřin horším než loni, skončil druhý. Kamil Zajíček na třetím místě  byl o 5 vteřin rychlejší než Petr Kalousek, kterému časem 33:13 zbyla „bramborová“ medaile.

         Uznání je třeba vyslovit  i borcům jako je Vítězslav Handl, Miloš Havlíček, Michal Trejtnar, Karel Hobík, Tomáš Velev, Tomáš Kalousek a Marek Feith. Absolutorium je pro Marka Feitha mladšího, který ve 14 letech dosáhl času 37:03. Dobře se předvedli i oslavanští borci Špiřík, Aldorf, Horka a Příhoda. Prvním severomoravanem byl Aleš Novotný z SKRP Ostrava 37:07. Není náhodou, že oba vítězové Nosková i Vilčan, překonali traťový rekord, což je důkazem růstu kvality účastníků. I přes nepříznivé počasí se podnik vydařil a účastníci i diváci odcházeli s dobrým pocitem.

         Poděkovat je nutno partnerům, tomu generálnímu Skupině ČEZ, mediálnímu TIV, a dalším zejména: Berka -jizdní kola; Bike sport ; K servis-Konečný; Alfa Mlýn a Balírna Pouzdřany; TIVIS;  ALPHA GROUP CZ; RYOREX; Obuv Čipera a syn, Město Ivančice; Obci Nová Ves; Zámečnictví Voborný; Počítače Megatronic, Autoexpres; PAVEL BÍLEK AVELOPA; Ivacar 2000; Janu Hejlovi; Spinning centru; MUDr. Adamovi, Oldřichu Rynešovi, Vinárně Ža-Ža, Jaroslavu Pospíchalovi; MB –Calibr; Ovoce a zelenina Sova; Sport Bar Voborný, Stopa Reveko; Vladimír Brůža a všem dalším, kteří závod podpořili.

         Ještě jednou vřelý dík i traťovým komisařům a řediteli závodu, zakladateli Františku Novotnému a hlasateli panu Augustýnu Šulcovi z Ostravy se zkušenostmi mnohokráte prověřenými ze Zlaté tretry  Ostrava a dalších lehkoatletických podniků.

         Diváci i soupeři byli ohromeni krásnými dresy členů cykloklubu Cycles Perfecta s na prsou i na zádech stejnojmenným  obrazem od Alfonse Muchy (jak jinak kodifikovat město, že?) a logy sponzorů klubu. Zájemci  si mohou tento dres objednat  v prodejně a opravně kol  u pana Berky Na Brněnce 1. Při objednávce je nutno uvést velikost oděvu. Dres bude v různých modifikacích, např. pro bikery, turisty apod. Pochopitelně bychom byli rádi, aby se vlastníci dresů stali i členy stejnojmenného klubu.

Fotogalerie

Akci pro vás zdokumentoval Tomáš Navrátil.Autor článku / textu Jaroslav Pospíchal
Autor fotografií Tomáš Navrátil
Datum uveřejnění: 16. 08. 2010

Další zajímavé příspěvky v této rubrice ...
  16.06.2014: Zemřela osobnost ivančické házené Ivo Eibl
  05.11.2012: Atletický klub Ivančice o.s. informuje ...
  18.06.2012: Úspěchy ivančických závodníků ve slovinské Radovljici!
  10.08.2011: Letkovský šíp: je tu šestka ...
  12.10.2010: Ivančická hodinovka 2010

english česky