Hlavní strana obecného profilu serveru Ivančice.cz  
 

Ivančická věž a znak města IvančiceJméno   
Heslo   


O službě ...


Statistické šetření o ovocných sadech

Šetření se uskuteční na území celé ČR u více jak 3000 zemědělských subjektů, sběr dat probíhá tazatelsky, poštou nebo elektronickou poštou a to v termínu od 24.4 do 26.5.2017.
Pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele s příslušným pověřením. Případné dotazy zodpoví Krajská správa ČSÚ v Brně, Mgr. Michaela Kolářová, tel.: 542 528 233.
-2017-04-27 07:17:00-


Městský byt nebo byt v Penzionu pro důchodce?

Rada města na své schůzi 19. 4. 2017 pod bodem č. 11 schválila Hodnotící kritéria pro přidělení městského bytu a bytu v penzionu pro důchodce.
Tento dokument bude trvale umístěn na stránce Odboru investic, správy majetku a právního, úseku správy majetku, v sekci "Oznámení, výzvy, důležitá sdělení a aktuální informace" - tzn. tady zcela dole.
-2017-04-24 10:21:00-


Výročí osvobození města Ivančice

Na počátku dubna 1945 začala vojska 2. ukrajinského frontu maršála R.J. Malinovského druhou fázi bratislavsko-brněnské operace. Úspěšně postupovaly údolím řeky Jihlavy. Ráno 18. dubna vyjely první hlídky z Medlova proti proudu řeky Jihlavy. V Ivančicích od rána hlídkovaly dva německé obrněné vozy v Kounické ulici, které vyjížděly na průzkum až ke Stříbskému mlýnu a jeden tank v ulici V olších. Kolem desáté hodiny byl vyhlášen letecký poplach ... pokračování textu >>
-2017-04-14 08:30:00-


VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s. INFORMUJE:

Od úterý 18.4.2017 bude zahájena rekonstrukce vod. a kan. řadu v ulici Jana Fibicha. V době rekonstrukce bude ulice uzavřena pro dopravu. Žádáme obyvatele o parkování vozidel mimo ulici, aby nebránili vjezdu a výjezdu stavební techniky.
Předpokládaný termín ukončení prací do 25.7.2017.
Děkujeme za pochopení
-2017-04-12 17:00:00-


Změna svozu směsného komunálního odpadu

Svoz ve svátek VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ 17.4.2017 je přesunut na SOBOTU 15.4.2017!!!
Týká se to těchto ulic: Boží Hora, V. Menšíka, Padochovská, Na Brněnce, Oslavanská, Zemědělská, Hornická, V Lánech, Na Úvoze, V Uličce, Větrná, Polní, Luční, Mjr. Nováka, Břízová, Lipová, Javorová, Za Ústavem, Okružní, J. Blahoslava, Sportovní, Krumlovská, Ve Sboru, U Malovaného mlýna, Hybešova, Na Volvách, V Olších, B.M. Kuldy, J. Dvořáka, P. Bezruče, Malovanská, A. Muchy
Svátky v květnu, pondělí 1.5. a 8.5., svoz beze změny!!!
-2017-04-10 09:00:00-


Odečty elektroměrů

Letkovice: 14. - 19. dubna
Alexovice: 18. - 20. dubna
Němčice: 20. - 25. dubna
Řeznovice: 25. - 27. dubna
Hrubšice: 26. - 28. dubna

Odečítat se budou všechny elektroměry všech dodavatelů.
-2017-04-05 12:27:00-


Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info

Informace o projektu Czech POINT na MěÚ Ivančice

  Menu a vyhledávání Titulní stránka   
    ivančický portál >> e-zpravodaj >> sport
V. ročník "Letkovského šípu"

         Sobota, 7. Srpna 2010. Letkovský šíp (nezaměňovat s Valonským šípem, poněkud známějším belgickým cyklistickým podnikem) má za sebou již všech pět prstů na levé ruce a chystá se použít pravačku k dalšímu počítání svých ročníků konání. A pohříchu se musí rozhodnout, zda bude dál vyznávat cestu kvality jezdeckého pole, nebo cestu všelidové veselice provozované na bicyklech. Nic proti ničemu, i obojí je možné, jen to bude chtít větší úsilí a pořadatelský sbor. Ruku na srdce, nejlépe na své, ještě stále máme rezervy s prací pořadatelů. I když, všechna čest pořadatelům na zajišťovacích bodech trati.


         Letos se nám kupodivu objevovalo na trati více motorových vozidel, než v roce loňském, kdy tudy vedla objízdná trasa při opravě mostu, což působilo nemalé potíže v prostoru startu a cíle. V budoucnu se pokusíme  o uzavírku tratě ve spolupráci s PČR a MěP. Rovněž je třeba odstranit „hluchý prostor“ při vyhlašování vítězů. Zejména, je-li deštivé počasí a závodníci vychládají zimou.

         Ale zpět k akci. Sobotní odpoledne začalo úderem třinácté hodiny startem „tetin a strýců“ místních a přišedších, a to tradičně před Vinárnou Ža-Ža. Ke zdolání  9 250 metrů záludné tratě se vydalo 16  účastníků této kategorie včetně  mládežníků.  V budoucnu je snad třeba vyhlásit pro mladé zvláštní kategorii. Trať pro místní je notoricky známá. Nabízí od startu dlouhou rovinku, s výhledem na místní „Tourmalet“ a po jeho zdolání  absolvují dlouhou psychicky deptající rovinu na křižovatku do Nové Vsi, která byla letos díky větru v zádech pro závodníky milosrdnější.  Zde pak doprava směrem na Oslavany členitým terénem k další křižovatce, kde opět doprava k autobusovému nádraží a v další pravotočivé zatáčce ulicí Letkovskou do cíle. David Havlíček, Pavel Kačeřík a Patrik Vespalec stojí na pomyslné bedně za mladší (U18). Tetiny se popasovaly s náročností tratě v pořadí Helena Kosíková, Romana Němečková, Olga Smutná. Stréci, které dělilo v cíli na prvních třech místech rozpětí  10 vteřin, si rozdělili pořadí: Miroslav Černý, Vladimír Novotný a František Smutný. V této kategorii tedy zvítězila sourozenecká dvojice.

         V 15 hodin byl odstartován hlavní závod ve třech mužských kategoriích a v jedné ženské. Ženy jely stále jeden okruh, zatím co muži si střihli „Tourmalet“ s celým okruhem dvakrát, což dělá 19 km v sedle. Děvčata protnula pomyslnou cílovou pásku v pořadí: Alena Nosková (KC Brno), Eva Štefulíková  a Matejová Veronika (Oslavany). Mezi ženami se objevil i velký talent budoucnosti, 9-letá Eliška Pavlíková. V cíli vše sledovala smutná  dvojnásobná vítězka Jana Břínková z Oslavan, kterou na trať nepustila zlomenina levé ruky. Přejeme rychlé uzdravení a v příštím roce „holky těšte se“!

         Ve výsledkové části mužských kategorií věnujme pozornost nejstarším – Seniorům. Zde  si palmu vítězství odnesl  Zdeněk Joch, rok narození 1948 ze Spartaku Třebíč, časem 33:26, což není  jezdec ledajaký. Pan Zdeněk je tradičním účastníkem mistrovství  světa seniorů (Masters). Panečku to je úroveň obsazení, což? Druhý byl čerstvý šedesátník Zdeněk Matoušek časem 36:44 a třetí loňský vítěz kategorie Pavel Bělehrad (Cycles Perfekta) časem 40:02.

         V kategorii M2 (45-59 let) ve světě  s používaným názvem Gentlemeni zvítězil  Drahomír Pospíšil 32:34, který překonal v cíli svého oddílového kolegu ze Spartaku Třebíč Pavla Šustra o 26 vteřin. Na třetím místě pak Zdeněk Berka (Cykles Perfecta) časem 33:55. Na čtvrtém a pátém místě skončili vanečtí borci vezoucí oslavanský dres Vladimír Gross a Pavel Navrátil. Nestárnoucí ředitel závodu František Novotný z klubu SK Rozvíjej se poupátko Ostrava dosáhl jen o dvě vteřiny horšího času než ve svém loňském vystoupení (43:54).

         V kategorii Elite M1 – muži od 18 do 44 let, která byla nejpočetněji zastoupená (27 borců), zvítězil Josef Vilčan z Pocoucova jezdící za Spartak Třebíč časem 30:59. Tím zamezil našemu Jendovi Hejlovi (Cycles Perfecta ) trojnásobný triumf. Škoda, že defekt kola nedovolil Jendovi vyrovnanější souboj. Ten časem 31:28, tedy o 20 vteřin horším než loni, skončil druhý. Kamil Zajíček na třetím místě  byl o 5 vteřin rychlejší než Petr Kalousek, kterému časem 33:13 zbyla „bramborová“ medaile.

         Uznání je třeba vyslovit  i borcům jako je Vítězslav Handl, Miloš Havlíček, Michal Trejtnar, Karel Hobík, Tomáš Velev, Tomáš Kalousek a Marek Feith. Absolutorium je pro Marka Feitha mladšího, který ve 14 letech dosáhl času 37:03. Dobře se předvedli i oslavanští borci Špiřík, Aldorf, Horka a Příhoda. Prvním severomoravanem byl Aleš Novotný z SKRP Ostrava 37:07. Není náhodou, že oba vítězové Nosková i Vilčan, překonali traťový rekord, což je důkazem růstu kvality účastníků. I přes nepříznivé počasí se podnik vydařil a účastníci i diváci odcházeli s dobrým pocitem.

         Poděkovat je nutno partnerům, tomu generálnímu Skupině ČEZ, mediálnímu TIV, a dalším zejména: Berka -jizdní kola; Bike sport ; K servis-Konečný; Alfa Mlýn a Balírna Pouzdřany; TIVIS;  ALPHA GROUP CZ; RYOREX; Obuv Čipera a syn, Město Ivančice; Obci Nová Ves; Zámečnictví Voborný; Počítače Megatronic, Autoexpres; PAVEL BÍLEK AVELOPA; Ivacar 2000; Janu Hejlovi; Spinning centru; MUDr. Adamovi, Oldřichu Rynešovi, Vinárně Ža-Ža, Jaroslavu Pospíchalovi; MB –Calibr; Ovoce a zelenina Sova; Sport Bar Voborný, Stopa Reveko; Vladimír Brůža a všem dalším, kteří závod podpořili.

         Ještě jednou vřelý dík i traťovým komisařům a řediteli závodu, zakladateli Františku Novotnému a hlasateli panu Augustýnu Šulcovi z Ostravy se zkušenostmi mnohokráte prověřenými ze Zlaté tretry  Ostrava a dalších lehkoatletických podniků.

         Diváci i soupeři byli ohromeni krásnými dresy členů cykloklubu Cycles Perfecta s na prsou i na zádech stejnojmenným  obrazem od Alfonse Muchy (jak jinak kodifikovat město, že?) a logy sponzorů klubu. Zájemci  si mohou tento dres objednat  v prodejně a opravně kol  u pana Berky Na Brněnce 1. Při objednávce je nutno uvést velikost oděvu. Dres bude v různých modifikacích, např. pro bikery, turisty apod. Pochopitelně bychom byli rádi, aby se vlastníci dresů stali i členy stejnojmenného klubu.

Fotogalerie

Akci pro vás zdokumentoval Tomáš Navrátil.Autor článku / textu Jaroslav Pospíchal
Autor fotografií Tomáš Navrátil
Datum uveřejnění: 16. 08. 2010

Další zajímavé příspěvky v této rubrice ...
  16.06.2014: Zemřela osobnost ivančické házené Ivo Eibl
  05.11.2012: Atletický klub Ivančice o.s. informuje ...
  18.06.2012: Úspěchy ivančických závodníků ve slovinské Radovljici!
  10.08.2011: Letkovský šíp: je tu šestka ...
  12.10.2010: Ivančická hodinovka 2010

english česky