Hlavní strana obecného profilu serveru Ivančice.cz  
 

Ivančická věž a znak města IvančiceJméno   
Heslo   


O službě ...


Zveřejnění studie proveditelnosti

Tímto seznamujeme širokou veřejnost s dokumentem "Návrhy efektivních opatření ke snížení povodňových rizik v dílčím povodí Dyje - lokalita Ivančice".
Navrženými opatřeními dojde k ochránění majetku a obyvatel města Ivančice.
Základním cílem záměru je vybudování ochranných hrází podél vodních toků Jihlava a Oslava a realizace suchých poldrů na Mřenkovém potoce a jeho pravostranném přítoku. Všechny navrhované stavební objekty jsou navrženy na absolutní ochranu Q100. Obsahem této části studie je základní koncepční řešení PPO, s vymezením dotčených ploch pro budoucí zábor opatření. Dále je ve studii uveden souhrn dotčených územních limitů, ochranných pásem, dotčení nenýrských sítí. Nedílnou součástí je hrubý propočet investičních nákladů navržených objektů. Studie stanovuje potenciální povodňové škody v případě bez provedených opatření, jejímž objektivním zhodnocením pak je finanční efektivita jednotlivých opatření nebo jejich souborů vyjádřená průměrným ročním ekonomickým rizikem.

Soubor ke stažení: Studie proveditelnosti.
-2017-03-21 11:53:00-


Volné hodiny pro sportování

Ve středu 15.3.2017 od 8:00 do 17:00, ve čtvrtek 16.3.2017 do 8.00 do 14:00, v pátek od 8:00 do 15:00, v sobotu 18.3.2017 od 8:00 do 14:00, v neděli 19.3. 2017 od 8:00 do 16:30 je možné si zahrát badminton nebo podobný sport v městské sportovní hale.
K dispozici je 5 kurtů. Cena 200 kč / h za kurt. Přezůvky, rakety a míčky vlastní. Ostatní sporty dle platného ceníku.
Bližší informace v MSH nebo SMS na 724 029 576
-2017-03-14 11:57:00-


Konec veterinárních opatření

Státní veterinární správa zrušila 12.3.2017 všechna vydaná nařízení a opatření týkající se ptačí chřipky.
Občané si mohou pořizovat novou drůbež.
-2017-03-13 11:05:00-


Fakturační odečty vodoměrů

Němčice - 10. - 28. března 2017
-2017-03-10 09:45:00-


Do druhého patra obchvatem

Z důvodu úklidových prací bude v budově MěÚ Ivančice na Palackého náměstí 196/6 v pátek 10. 3. 2017 zcela uzavřeno hlavní schodiště z prvního do druhého patra.
Po tuto dobu bude přístup z prvního patra do druhého patra přes schodiště na konci pavlače/galerie.
-2017-03-10 06:29:00-


Právě vyšel Zpravodaj Mikroregionu Ivančicko 03/2017

Vydávání informačního zpravodaje Mikroregionu Ivančicko je připravováno v rámci realizace projektu Centra společných služeb. Jedním z cílů projektu je zlepšení informovanosti občanů o poskytovaných veřejných službách. Pro jeho naplnění je vydáván informační zpravodaj.
Zpravodaj ke stažení a přečtení ve formátu PDF najdete na stránkách Mikroregionu Ivančicko.
-2017-03-09 12:57:00-


Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info

Informace o projektu Czech POINT na MěÚ Ivančice

  Menu a vyhledávání Titulní stránka   
    ivančický portál >> e-zpravodaj >> sport
V. ročník "Letkovského šípu"

         Sobota, 7. Srpna 2010. Letkovský šíp (nezaměňovat s Valonským šípem, poněkud známějším belgickým cyklistickým podnikem) má za sebou již všech pět prstů na levé ruce a chystá se použít pravačku k dalšímu počítání svých ročníků konání. A pohříchu se musí rozhodnout, zda bude dál vyznávat cestu kvality jezdeckého pole, nebo cestu všelidové veselice provozované na bicyklech. Nic proti ničemu, i obojí je možné, jen to bude chtít větší úsilí a pořadatelský sbor. Ruku na srdce, nejlépe na své, ještě stále máme rezervy s prací pořadatelů. I když, všechna čest pořadatelům na zajišťovacích bodech trati.


         Letos se nám kupodivu objevovalo na trati více motorových vozidel, než v roce loňském, kdy tudy vedla objízdná trasa při opravě mostu, což působilo nemalé potíže v prostoru startu a cíle. V budoucnu se pokusíme  o uzavírku tratě ve spolupráci s PČR a MěP. Rovněž je třeba odstranit „hluchý prostor“ při vyhlašování vítězů. Zejména, je-li deštivé počasí a závodníci vychládají zimou.

         Ale zpět k akci. Sobotní odpoledne začalo úderem třinácté hodiny startem „tetin a strýců“ místních a přišedších, a to tradičně před Vinárnou Ža-Ža. Ke zdolání  9 250 metrů záludné tratě se vydalo 16  účastníků této kategorie včetně  mládežníků.  V budoucnu je snad třeba vyhlásit pro mladé zvláštní kategorii. Trať pro místní je notoricky známá. Nabízí od startu dlouhou rovinku, s výhledem na místní „Tourmalet“ a po jeho zdolání  absolvují dlouhou psychicky deptající rovinu na křižovatku do Nové Vsi, která byla letos díky větru v zádech pro závodníky milosrdnější.  Zde pak doprava směrem na Oslavany členitým terénem k další křižovatce, kde opět doprava k autobusovému nádraží a v další pravotočivé zatáčce ulicí Letkovskou do cíle. David Havlíček, Pavel Kačeřík a Patrik Vespalec stojí na pomyslné bedně za mladší (U18). Tetiny se popasovaly s náročností tratě v pořadí Helena Kosíková, Romana Němečková, Olga Smutná. Stréci, které dělilo v cíli na prvních třech místech rozpětí  10 vteřin, si rozdělili pořadí: Miroslav Černý, Vladimír Novotný a František Smutný. V této kategorii tedy zvítězila sourozenecká dvojice.

         V 15 hodin byl odstartován hlavní závod ve třech mužských kategoriích a v jedné ženské. Ženy jely stále jeden okruh, zatím co muži si střihli „Tourmalet“ s celým okruhem dvakrát, což dělá 19 km v sedle. Děvčata protnula pomyslnou cílovou pásku v pořadí: Alena Nosková (KC Brno), Eva Štefulíková  a Matejová Veronika (Oslavany). Mezi ženami se objevil i velký talent budoucnosti, 9-letá Eliška Pavlíková. V cíli vše sledovala smutná  dvojnásobná vítězka Jana Břínková z Oslavan, kterou na trať nepustila zlomenina levé ruky. Přejeme rychlé uzdravení a v příštím roce „holky těšte se“!

         Ve výsledkové části mužských kategorií věnujme pozornost nejstarším – Seniorům. Zde  si palmu vítězství odnesl  Zdeněk Joch, rok narození 1948 ze Spartaku Třebíč, časem 33:26, což není  jezdec ledajaký. Pan Zdeněk je tradičním účastníkem mistrovství  světa seniorů (Masters). Panečku to je úroveň obsazení, což? Druhý byl čerstvý šedesátník Zdeněk Matoušek časem 36:44 a třetí loňský vítěz kategorie Pavel Bělehrad (Cycles Perfekta) časem 40:02.

         V kategorii M2 (45-59 let) ve světě  s používaným názvem Gentlemeni zvítězil  Drahomír Pospíšil 32:34, který překonal v cíli svého oddílového kolegu ze Spartaku Třebíč Pavla Šustra o 26 vteřin. Na třetím místě pak Zdeněk Berka (Cykles Perfecta) časem 33:55. Na čtvrtém a pátém místě skončili vanečtí borci vezoucí oslavanský dres Vladimír Gross a Pavel Navrátil. Nestárnoucí ředitel závodu František Novotný z klubu SK Rozvíjej se poupátko Ostrava dosáhl jen o dvě vteřiny horšího času než ve svém loňském vystoupení (43:54).

         V kategorii Elite M1 – muži od 18 do 44 let, která byla nejpočetněji zastoupená (27 borců), zvítězil Josef Vilčan z Pocoucova jezdící za Spartak Třebíč časem 30:59. Tím zamezil našemu Jendovi Hejlovi (Cycles Perfecta ) trojnásobný triumf. Škoda, že defekt kola nedovolil Jendovi vyrovnanější souboj. Ten časem 31:28, tedy o 20 vteřin horším než loni, skončil druhý. Kamil Zajíček na třetím místě  byl o 5 vteřin rychlejší než Petr Kalousek, kterému časem 33:13 zbyla „bramborová“ medaile.

         Uznání je třeba vyslovit  i borcům jako je Vítězslav Handl, Miloš Havlíček, Michal Trejtnar, Karel Hobík, Tomáš Velev, Tomáš Kalousek a Marek Feith. Absolutorium je pro Marka Feitha mladšího, který ve 14 letech dosáhl času 37:03. Dobře se předvedli i oslavanští borci Špiřík, Aldorf, Horka a Příhoda. Prvním severomoravanem byl Aleš Novotný z SKRP Ostrava 37:07. Není náhodou, že oba vítězové Nosková i Vilčan, překonali traťový rekord, což je důkazem růstu kvality účastníků. I přes nepříznivé počasí se podnik vydařil a účastníci i diváci odcházeli s dobrým pocitem.

         Poděkovat je nutno partnerům, tomu generálnímu Skupině ČEZ, mediálnímu TIV, a dalším zejména: Berka -jizdní kola; Bike sport ; K servis-Konečný; Alfa Mlýn a Balírna Pouzdřany; TIVIS;  ALPHA GROUP CZ; RYOREX; Obuv Čipera a syn, Město Ivančice; Obci Nová Ves; Zámečnictví Voborný; Počítače Megatronic, Autoexpres; PAVEL BÍLEK AVELOPA; Ivacar 2000; Janu Hejlovi; Spinning centru; MUDr. Adamovi, Oldřichu Rynešovi, Vinárně Ža-Ža, Jaroslavu Pospíchalovi; MB –Calibr; Ovoce a zelenina Sova; Sport Bar Voborný, Stopa Reveko; Vladimír Brůža a všem dalším, kteří závod podpořili.

         Ještě jednou vřelý dík i traťovým komisařům a řediteli závodu, zakladateli Františku Novotnému a hlasateli panu Augustýnu Šulcovi z Ostravy se zkušenostmi mnohokráte prověřenými ze Zlaté tretry  Ostrava a dalších lehkoatletických podniků.

         Diváci i soupeři byli ohromeni krásnými dresy členů cykloklubu Cycles Perfecta s na prsou i na zádech stejnojmenným  obrazem od Alfonse Muchy (jak jinak kodifikovat město, že?) a logy sponzorů klubu. Zájemci  si mohou tento dres objednat  v prodejně a opravně kol  u pana Berky Na Brněnce 1. Při objednávce je nutno uvést velikost oděvu. Dres bude v různých modifikacích, např. pro bikery, turisty apod. Pochopitelně bychom byli rádi, aby se vlastníci dresů stali i členy stejnojmenného klubu.

Fotogalerie

Akci pro vás zdokumentoval Tomáš Navrátil.Autor článku / textu Jaroslav Pospíchal
Autor fotografií Tomáš Navrátil
Datum uveřejnění: 16. 08. 2010

Další zajímavé příspěvky v této rubrice ...
  16.06.2014: Zemřela osobnost ivančické házené Ivo Eibl
  05.11.2012: Atletický klub Ivančice o.s. informuje ...
  18.06.2012: Úspěchy ivančických závodníků ve slovinské Radovljici!
  10.08.2011: Letkovský šíp: je tu šestka ...
  12.10.2010: Ivančická hodinovka 2010

english česky