Hlavní strana obecného profilu serveru Ivančice.cz  
 

Ivančická věž a znak města IvančiceJméno   
Heslo   


O službě ...


Zveřejnění studie proveditelnosti

Tímto seznamujeme širokou veřejnost s dokumentem "Návrhy efektivních opatření ke snížení povodňových rizik v dílčím povodí Dyje - lokalita Ivančice".
Navrženými opatřeními dojde k ochránění majetku a obyvatel města Ivančice.
Základním cílem záměru je vybudování ochranných hrází podél vodních toků Jihlava a Oslava a realizace suchých poldrů na Mřenkovém potoce a jeho pravostranném přítoku. Všechny navrhované stavební objekty jsou navrženy na absolutní ochranu Q100. Obsahem této části studie je základní koncepční řešení PPO, s vymezením dotčených ploch pro budoucí zábor opatření. Dále je ve studii uveden souhrn dotčených územních limitů, ochranných pásem, dotčení nenýrských sítí. Nedílnou součástí je hrubý propočet investičních nákladů navržených objektů. Studie stanovuje potenciální povodňové škody v případě bez provedených opatření, jejímž objektivním zhodnocením pak je finanční efektivita jednotlivých opatření nebo jejich souborů vyjádřená průměrným ročním ekonomickým rizikem.

Soubor ke stažení: Studie proveditelnosti.
-2017-03-21 11:53:00-


Volné hodiny pro sportování

Ve středu 15.3.2017 od 8:00 do 17:00, ve čtvrtek 16.3.2017 do 8.00 do 14:00, v pátek od 8:00 do 15:00, v sobotu 18.3.2017 od 8:00 do 14:00, v neděli 19.3. 2017 od 8:00 do 16:30 je možné si zahrát badminton nebo podobný sport v městské sportovní hale.
K dispozici je 5 kurtů. Cena 200 kč / h za kurt. Přezůvky, rakety a míčky vlastní. Ostatní sporty dle platného ceníku.
Bližší informace v MSH nebo SMS na 724 029 576
-2017-03-14 11:57:00-


Konec veterinárních opatření

Státní veterinární správa zrušila 12.3.2017 všechna vydaná nařízení a opatření týkající se ptačí chřipky.
Občané si mohou pořizovat novou drůbež.
-2017-03-13 11:05:00-


Fakturační odečty vodoměrů

Němčice - 10. - 28. března 2017
-2017-03-10 09:45:00-


Do druhého patra obchvatem

Z důvodu úklidových prací bude v budově MěÚ Ivančice na Palackého náměstí 196/6 v pátek 10. 3. 2017 zcela uzavřeno hlavní schodiště z prvního do druhého patra.
Po tuto dobu bude přístup z prvního patra do druhého patra přes schodiště na konci pavlače/galerie.
-2017-03-10 06:29:00-


Právě vyšel Zpravodaj Mikroregionu Ivančicko 03/2017

Vydávání informačního zpravodaje Mikroregionu Ivančicko je připravováno v rámci realizace projektu Centra společných služeb. Jedním z cílů projektu je zlepšení informovanosti občanů o poskytovaných veřejných službách. Pro jeho naplnění je vydáván informační zpravodaj.
Zpravodaj ke stažení a přečtení ve formátu PDF najdete na stránkách Mikroregionu Ivančicko.
-2017-03-09 12:57:00-


Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info

Informace o projektu Czech POINT na MěÚ Ivančice

  Menu a vyhledávání Titulní stránka   
    ivančický portál >> e-zpravodaj >> sport
Radek Koblížek dovezl stříbro z Quebecu
         Po výborném vítězném tažení s Czech Buccaneers na konci roku na turnaji v Dráždanech se již podruhé zúčastnil mladý hokejista z Ivančic Radek Koblížek s výběrem Easterbunnies prestižního turnaje TOURNOI INTERNATIONALE DE LÉVIS 2008 v kanadském Quebecu, tentokrát však v roli kapitána mužstva. Tento post si vysloužil kvalitními výkony po celou sezónu a na přípravných soustředěních v Praze. Tým odletěl 31. 1. 2008 v 6. hodin ráno z Prahy do Montrealu přes Frankfurt nad Mohanem, poté ještě cestoval autobusem 260 km do Quebecu. Po celodenní náročné cestě a nutné aklimatizaci sehráli 4. 2. Easterbunnies 1. přátelský zápas s týmem Québec Frontenac. Naši hokejisté byli odpočatí a uvolnění a průběh zapasu tomu taky nasvědčoval, s výhrou 9 : 3 jsme byli spokojeni, soupeř nás po zápase pozval na malé pohoštění sladkostmi a patřičně se na to oblékl, do kravat a košil, což pro nás bylo velmi nezvyklé a milé.

         Do turnaje tým vstoupil druhý den s mužstvem Chaudiere Etch. Eclaireurs. Hned po úvodním hvizdu vtrhl na led uragan v podobě soupeře, byli velmi rychlí a byli velmi rychlí a ihned skórovali na 0 : 1, pak jsme však dobrou hrou otočili na 2 : 1, ale zároveň jsme chybovali a střely z dálky a individuální přístup na soupeře neplatily, po 2. nevydařené třetině jsme prohrávali 2 : 3 a už se zdálo,ze bude pohroma,ale ve 3. třetině jsme více kombinovali a to na soupeře platilo, 2 rychlé góly soupeře zarazili a 6 minut před koncem jsme pojistili na konečných 5 : 3.

         6. 2. nás čekal známý tým Chaudiére Husky, loni jsme je 2x porazili a měli nám co oplácet,ale žádné překvapení se nekonalo a ten zápas jsme vyhráli 6 : 0, byli jsme lepším týmem a výsledek tomu nasvědčuje.

         7. 2. měli hokejisté volný den a vyplnili ho návštěvou v Obrovském hokejovém shopu a Mega Parku - to je obchodní dům s kluzištěm, atrakcemi a horskou dráhou.

         Další den jsme hráli s Ducs delta de Laval. Dověděli jsme se, že na minulém zápase se na nás byla podívat místní holčička nemocná rakovinou. Náš tým pro ni před zápasem uspořádal finanční sbírku. 100 dolarů dalo vedení Easterbunnies a dalších 100 dolarů byl výtěžek od rodičů. Celkem se od všech zúčastněných vybralo 1900 dolarů a tím jsme přispěli na to, aby holčička mohla navštívit Disneyland. Za tento počin jsme sklidili velký obdiv návštěvníků i vedení turnaje.

         Ten zápas s Ducs delta de Laval byl dost těžký, přestože soupeř byl podle předchozích zápasů slabý, ani jsme se nenadáli a po 1. třetině jsme prohrávali 0 : 2, pak jsme důraznější a agresivní hrou vstřelili ve 2. třetině 3 góly a v kabině jsme si řekli, že to prostě nemůžeme pustit,jenže soupeř nás ve 3. třetině zaskočil výborným tempem a srovnal na 3 : 3, už se zdálo,že se bude prodlužovat, ale přihrávku Radka Koblížka zpoza brány proměnil Bureš a bylo rozhodnuto.

         Ani 3. výhra nám však nezaručila přímou účast v semifinále, v základní skupině jsme skončili na 3. místě (rozhodlo lepší skóre soupeřů) z 12 mužstev a museli jsme dále bojovat 9. 2. ve čtvrtfinálové partii s týmem Sieurs (Terrebonne). 7 : 1 jsme vyhráli, ten zápas ale vůbec nebyl lehký, měli tam hráče, který dal v jednom z minulých zápasů 4 góly a 5 asistencí, toho jsme však eliminovali vybojovali si účast mezi 4 nejlepší mužstva.

         10. února byl perný den. Dopolední semifinále jsme sehráli s mužstvem Caribous (Charlesbourg). Soupeř byl nezvykle houževnatý, zazdil se a nám se po velkém tlaku podařilo skórovat až ve 2. třetině, po krásné nahrávce Martince dával Radek Koblížek bez čekání do odkryté brány,v této třetině jsme dali gól ještě 1x, ve třetí branky nepadly a zápas byl otevřený až do poslední vteřiny, protože nás kanaďané občas pozlobili, ale gólman Martinek byl naší oporou a jistotou v kleci. Vyhráli jsme 2 : 0 a jsme ve finále!!!

         Duel o vítěze turnaje jsme sehráli ještě tentýž den odpoledne s Alliés (Montmagny/L´Islet). Po ospalé hře v 1.a 2. třetině jsme prohrávali 0:2 a zdálo se už,že je rozhodnuto. Avšak v kabině zavelel a tým jako správný kapitán vyburcoval k nevídanému výkonu Radek Koblížek, když ve 3. třetině po úporném tlaku a nezměrném úsilí celého mužstva vstřelil 2 branky a proměnil zápas v infarktové drama. V této chvíli jsme byli lepším mužstvem a bojovali jako lvi. Avšak 6 minut před koncem zápasu najednou začali kanadští rozhodčí nepochopitelně vylučovat naše hráče a téměř 4 minutovou přesilovku 5 na 3 jsme neměli šanci proti tak silnému soupeři ubránit a prohrávali jsme 2 : 3. Rozhodčí ještě v čase 1.42 min. před koncem kompenzovali svoje předchozí počiny vyloučením hráče Alliés na 5 minut za hrubý faul na našeho beka Adama Hájka, avšak v našich silách již nebylo srovnat vývoj zápasu. V powerplay před soupeřovou bránou jsme nedokázali skórovat a prohráli o gól ve finále.

         I přes tuto těsnou a jedinou prohru je 2. místo v tak silně obsazeném turnaji daleko za oceánem nevídaným úspěchem mladých českých hokejistů a v přímé konfrontaci s mladými kanaďany jsme obstáli více než na výbornou. Dalším velkým překvapením bylo vyhlášení Adama Hájka nejlepším obráncem turnaje a Radek Koblížek získal v kanadském bodování celého turnaje úžasné 3. místo.

Vedení města Ivančice při gratulaci k úspěchům mladého hokejisty

         Chtěli bychom tímto poděkovat městu Ivančice a Igoru Nešpůrkovi-jeho firmě METALTRANS za výraznou finanční podporu mladého hokejisty Radka Koblížka. Bez ní by se jen velmi těžko zúčastnil a podílel se s týmem EASTERBUNIES na výrazném úspěchu a výborné reprezentaci České republiky i města Ivančic v kolébce hokeje.

         Více info o průběhu turnaje na http://radek.txt.cz

Datum uveřejnění: 03. 03. 2008
Zpracování do elektronické formy: Ing. Bohumil Smutný

Další zajímavé příspěvky v této rubrice ...
  11.08.2014: Devátý ročník letkovského šípu
  16.06.2014: Zemřela osobnost ivančické házené Ivo Eibl
  05.11.2012: Atletický klub Ivančice o.s. informuje ...
  18.06.2012: Úspěchy ivančických závodníků ve slovinské Radovljici!
  10.08.2011: Letkovský šíp: je tu šestka ...
  12.10.2010: Ivančická hodinovka 2010
  16.08.2010: V. ročník "Letkovského šípu"

english česky