Hlavní strana obecného profilu serveru Ivančice.cz  
 

Ivančická věž a znak města IvančiceJméno   
Heslo   


O službě ...


Statistické šetření o ovocných sadech

Šetření se uskuteční na území celé ČR u více jak 3000 zemědělských subjektů, sběr dat probíhá tazatelsky, poštou nebo elektronickou poštou a to v termínu od 24.4 do 26.5.2017.
Pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele s příslušným pověřením. Případné dotazy zodpoví Krajská správa ČSÚ v Brně, Mgr. Michaela Kolářová, tel.: 542 528 233.
-2017-04-27 07:17:00-


Městský byt nebo byt v Penzionu pro důchodce?

Rada města na své schůzi 19. 4. 2017 pod bodem č. 11 schválila Hodnotící kritéria pro přidělení městského bytu a bytu v penzionu pro důchodce.
Tento dokument bude trvale umístěn na stránce Odboru investic, správy majetku a právního, úseku správy majetku, v sekci "Oznámení, výzvy, důležitá sdělení a aktuální informace" - tzn. tady zcela dole.
-2017-04-24 10:21:00-


Výročí osvobození města Ivančice

Na počátku dubna 1945 začala vojska 2. ukrajinského frontu maršála R.J. Malinovského druhou fázi bratislavsko-brněnské operace. Úspěšně postupovaly údolím řeky Jihlavy. Ráno 18. dubna vyjely první hlídky z Medlova proti proudu řeky Jihlavy. V Ivančicích od rána hlídkovaly dva německé obrněné vozy v Kounické ulici, které vyjížděly na průzkum až ke Stříbskému mlýnu a jeden tank v ulici V olších. Kolem desáté hodiny byl vyhlášen letecký poplach ... pokračování textu >>
-2017-04-14 08:30:00-


VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s. INFORMUJE:

Od úterý 18.4.2017 bude zahájena rekonstrukce vod. a kan. řadu v ulici Jana Fibicha. V době rekonstrukce bude ulice uzavřena pro dopravu. Žádáme obyvatele o parkování vozidel mimo ulici, aby nebránili vjezdu a výjezdu stavební techniky.
Předpokládaný termín ukončení prací do 25.7.2017.
Děkujeme za pochopení
-2017-04-12 17:00:00-


Změna svozu směsného komunálního odpadu

Svoz ve svátek VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ 17.4.2017 je přesunut na SOBOTU 15.4.2017!!!
Týká se to těchto ulic: Boží Hora, V. Menšíka, Padochovská, Na Brněnce, Oslavanská, Zemědělská, Hornická, V Lánech, Na Úvoze, V Uličce, Větrná, Polní, Luční, Mjr. Nováka, Břízová, Lipová, Javorová, Za Ústavem, Okružní, J. Blahoslava, Sportovní, Krumlovská, Ve Sboru, U Malovaného mlýna, Hybešova, Na Volvách, V Olších, B.M. Kuldy, J. Dvořáka, P. Bezruče, Malovanská, A. Muchy
Svátky v květnu, pondělí 1.5. a 8.5., svoz beze změny!!!
-2017-04-10 09:00:00-


Odečty elektroměrů

Letkovice: 14. - 19. dubna
Alexovice: 18. - 20. dubna
Němčice: 20. - 25. dubna
Řeznovice: 25. - 27. dubna
Hrubšice: 26. - 28. dubna

Odečítat se budou všechny elektroměry všech dodavatelů.
-2017-04-05 12:27:00-


Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info

Informace o projektu Czech POINT na MěÚ Ivančice

  Menu a vyhledávání Titulní stránka   
    ivančický portál >> e-zpravodaj >> sport
Radek Koblížek dovezl stříbro z Quebecu
         Po výborném vítězném tažení s Czech Buccaneers na konci roku na turnaji v Dráždanech se již podruhé zúčastnil mladý hokejista z Ivančic Radek Koblížek s výběrem Easterbunnies prestižního turnaje TOURNOI INTERNATIONALE DE LÉVIS 2008 v kanadském Quebecu, tentokrát však v roli kapitána mužstva. Tento post si vysloužil kvalitními výkony po celou sezónu a na přípravných soustředěních v Praze. Tým odletěl 31. 1. 2008 v 6. hodin ráno z Prahy do Montrealu přes Frankfurt nad Mohanem, poté ještě cestoval autobusem 260 km do Quebecu. Po celodenní náročné cestě a nutné aklimatizaci sehráli 4. 2. Easterbunnies 1. přátelský zápas s týmem Québec Frontenac. Naši hokejisté byli odpočatí a uvolnění a průběh zapasu tomu taky nasvědčoval, s výhrou 9 : 3 jsme byli spokojeni, soupeř nás po zápase pozval na malé pohoštění sladkostmi a patřičně se na to oblékl, do kravat a košil, což pro nás bylo velmi nezvyklé a milé.

         Do turnaje tým vstoupil druhý den s mužstvem Chaudiere Etch. Eclaireurs. Hned po úvodním hvizdu vtrhl na led uragan v podobě soupeře, byli velmi rychlí a byli velmi rychlí a ihned skórovali na 0 : 1, pak jsme však dobrou hrou otočili na 2 : 1, ale zároveň jsme chybovali a střely z dálky a individuální přístup na soupeře neplatily, po 2. nevydařené třetině jsme prohrávali 2 : 3 a už se zdálo,ze bude pohroma,ale ve 3. třetině jsme více kombinovali a to na soupeře platilo, 2 rychlé góly soupeře zarazili a 6 minut před koncem jsme pojistili na konečných 5 : 3.

         6. 2. nás čekal známý tým Chaudiére Husky, loni jsme je 2x porazili a měli nám co oplácet,ale žádné překvapení se nekonalo a ten zápas jsme vyhráli 6 : 0, byli jsme lepším týmem a výsledek tomu nasvědčuje.

         7. 2. měli hokejisté volný den a vyplnili ho návštěvou v Obrovském hokejovém shopu a Mega Parku - to je obchodní dům s kluzištěm, atrakcemi a horskou dráhou.

         Další den jsme hráli s Ducs delta de Laval. Dověděli jsme se, že na minulém zápase se na nás byla podívat místní holčička nemocná rakovinou. Náš tým pro ni před zápasem uspořádal finanční sbírku. 100 dolarů dalo vedení Easterbunnies a dalších 100 dolarů byl výtěžek od rodičů. Celkem se od všech zúčastněných vybralo 1900 dolarů a tím jsme přispěli na to, aby holčička mohla navštívit Disneyland. Za tento počin jsme sklidili velký obdiv návštěvníků i vedení turnaje.

         Ten zápas s Ducs delta de Laval byl dost těžký, přestože soupeř byl podle předchozích zápasů slabý, ani jsme se nenadáli a po 1. třetině jsme prohrávali 0 : 2, pak jsme důraznější a agresivní hrou vstřelili ve 2. třetině 3 góly a v kabině jsme si řekli, že to prostě nemůžeme pustit,jenže soupeř nás ve 3. třetině zaskočil výborným tempem a srovnal na 3 : 3, už se zdálo,že se bude prodlužovat, ale přihrávku Radka Koblížka zpoza brány proměnil Bureš a bylo rozhodnuto.

         Ani 3. výhra nám však nezaručila přímou účast v semifinále, v základní skupině jsme skončili na 3. místě (rozhodlo lepší skóre soupeřů) z 12 mužstev a museli jsme dále bojovat 9. 2. ve čtvrtfinálové partii s týmem Sieurs (Terrebonne). 7 : 1 jsme vyhráli, ten zápas ale vůbec nebyl lehký, měli tam hráče, který dal v jednom z minulých zápasů 4 góly a 5 asistencí, toho jsme však eliminovali vybojovali si účast mezi 4 nejlepší mužstva.

         10. února byl perný den. Dopolední semifinále jsme sehráli s mužstvem Caribous (Charlesbourg). Soupeř byl nezvykle houževnatý, zazdil se a nám se po velkém tlaku podařilo skórovat až ve 2. třetině, po krásné nahrávce Martince dával Radek Koblížek bez čekání do odkryté brány,v této třetině jsme dali gól ještě 1x, ve třetí branky nepadly a zápas byl otevřený až do poslední vteřiny, protože nás kanaďané občas pozlobili, ale gólman Martinek byl naší oporou a jistotou v kleci. Vyhráli jsme 2 : 0 a jsme ve finále!!!

         Duel o vítěze turnaje jsme sehráli ještě tentýž den odpoledne s Alliés (Montmagny/L´Islet). Po ospalé hře v 1.a 2. třetině jsme prohrávali 0:2 a zdálo se už,že je rozhodnuto. Avšak v kabině zavelel a tým jako správný kapitán vyburcoval k nevídanému výkonu Radek Koblížek, když ve 3. třetině po úporném tlaku a nezměrném úsilí celého mužstva vstřelil 2 branky a proměnil zápas v infarktové drama. V této chvíli jsme byli lepším mužstvem a bojovali jako lvi. Avšak 6 minut před koncem zápasu najednou začali kanadští rozhodčí nepochopitelně vylučovat naše hráče a téměř 4 minutovou přesilovku 5 na 3 jsme neměli šanci proti tak silnému soupeři ubránit a prohrávali jsme 2 : 3. Rozhodčí ještě v čase 1.42 min. před koncem kompenzovali svoje předchozí počiny vyloučením hráče Alliés na 5 minut za hrubý faul na našeho beka Adama Hájka, avšak v našich silách již nebylo srovnat vývoj zápasu. V powerplay před soupeřovou bránou jsme nedokázali skórovat a prohráli o gól ve finále.

         I přes tuto těsnou a jedinou prohru je 2. místo v tak silně obsazeném turnaji daleko za oceánem nevídaným úspěchem mladých českých hokejistů a v přímé konfrontaci s mladými kanaďany jsme obstáli více než na výbornou. Dalším velkým překvapením bylo vyhlášení Adama Hájka nejlepším obráncem turnaje a Radek Koblížek získal v kanadském bodování celého turnaje úžasné 3. místo.

Vedení města Ivančice při gratulaci k úspěchům mladého hokejisty

         Chtěli bychom tímto poděkovat městu Ivančice a Igoru Nešpůrkovi-jeho firmě METALTRANS za výraznou finanční podporu mladého hokejisty Radka Koblížka. Bez ní by se jen velmi těžko zúčastnil a podílel se s týmem EASTERBUNIES na výrazném úspěchu a výborné reprezentaci České republiky i města Ivančic v kolébce hokeje.

         Více info o průběhu turnaje na http://radek.txt.cz

Datum uveřejnění: 03. 03. 2008
Zpracování do elektronické formy: Ing. Bohumil Smutný

Další zajímavé příspěvky v této rubrice ...
  11.08.2014: Devátý ročník letkovského šípu
  16.06.2014: Zemřela osobnost ivančické házené Ivo Eibl
  05.11.2012: Atletický klub Ivančice o.s. informuje ...
  18.06.2012: Úspěchy ivančických závodníků ve slovinské Radovljici!
  10.08.2011: Letkovský šíp: je tu šestka ...
  12.10.2010: Ivančická hodinovka 2010
  16.08.2010: V. ročník "Letkovského šípu"

english česky