Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info

Informace o projektu Czech POINT na MěÚ Ivančice

Menu a vyhledávání Titulní stránka
    ivančický portál >> e-zpravodaj >> sport
Radek Koblížek dovezl stříbro z Quebecu
         Po výborném vítězném tažení s Czech Buccaneers na konci roku na turnaji v Dráždanech se již podruhé zúčastnil mladý hokejista z Ivančic Radek Koblížek s výběrem Easterbunnies prestižního turnaje TOURNOI INTERNATIONALE DE LÉVIS 2008 v kanadském Quebecu, tentokrát však v roli kapitána mužstva. Tento post si vysloužil kvalitními výkony po celou sezónu a na přípravných soustředěních v Praze. Tým odletěl 31. 1. 2008 v 6. hodin ráno z Prahy do Montrealu přes Frankfurt nad Mohanem, poté ještě cestoval autobusem 260 km do Quebecu. Po celodenní náročné cestě a nutné aklimatizaci sehráli 4. 2. Easterbunnies 1. přátelský zápas s týmem Québec Frontenac. Naši hokejisté byli odpočatí a uvolnění a průběh zapasu tomu taky nasvědčoval, s výhrou 9 : 3 jsme byli spokojeni, soupeř nás po zápase pozval na malé pohoštění sladkostmi a patřičně se na to oblékl, do kravat a košil, což pro nás bylo velmi nezvyklé a milé.

Do turnaje tým vstoupil druhý den s mužstvem Chaudiere Etch. Eclaireurs. Hned po úvodním hvizdu vtrhl na led uragan v podobě soupeře, byli velmi rychlí a byli velmi rychlí a ihned skórovali na 0 : 1, pak jsme však dobrou hrou otočili na 2 : 1, ale zároveň jsme chybovali a střely z dálky a individuální přístup na soupeře neplatily, po 2. nevydařené třetině jsme prohrávali 2 : 3 a už se zdálo,ze bude pohroma,ale ve 3. třetině jsme více kombinovali a to na soupeře platilo, 2 rychlé góly soupeře zarazili a 6 minut před koncem jsme pojistili na konečných 5 : 3.

6. 2. nás čekal známý tým Chaudiére Husky, loni jsme je 2x porazili a měli nám co oplácet,ale žádné překvapení se nekonalo a ten zápas jsme vyhráli 6 : 0, byli jsme lepším týmem a výsledek tomu nasvědčuje.

7. 2. měli hokejisté volný den a vyplnili ho návštěvou v Obrovském hokejovém shopu a Mega Parku - to je obchodní dům s kluzištěm, atrakcemi a horskou dráhou.

Další den jsme hráli s Ducs delta de Laval. Dověděli jsme se, že na minulém zápase se na nás byla podívat místní holčička nemocná rakovinou. Náš tým pro ni před zápasem uspořádal finanční sbírku. 100 dolarů dalo vedení Easterbunnies a dalších 100 dolarů byl výtěžek od rodičů. Celkem se od všech zúčastněných vybralo 1900 dolarů a tím jsme přispěli na to, aby holčička mohla navštívit Disneyland. Za tento počin jsme sklidili velký obdiv návštěvníků i vedení turnaje.

Ten zápas s Ducs delta de Laval byl dost těžký, přestože soupeř byl podle předchozích zápasů slabý, ani jsme se nenadáli a po 1. třetině jsme prohrávali 0 : 2, pak jsme důraznější a agresivní hrou vstřelili ve 2. třetině 3 góly a v kabině jsme si řekli, že to prostě nemůžeme pustit,jenže soupeř nás ve 3. třetině zaskočil výborným tempem a srovnal na 3 : 3, už se zdálo,že se bude prodlužovat, ale přihrávku Radka Koblížka zpoza brány proměnil Bureš a bylo rozhodnuto.

Ani 3. výhra nám však nezaručila přímou účast v semifinále, v základní skupině jsme skončili na 3. místě (rozhodlo lepší skóre soupeřů) z 12 mužstev a museli jsme dále bojovat 9. 2. ve čtvrtfinálové partii s týmem Sieurs (Terrebonne). 7 : 1 jsme vyhráli, ten zápas ale vůbec nebyl lehký, měli tam hráče, který dal v jednom z minulých zápasů 4 góly a 5 asistencí, toho jsme však eliminovali vybojovali si účast mezi 4 nejlepší mužstva.

10. února byl perný den. Dopolední semifinále jsme sehráli s mužstvem Caribous (Charlesbourg). Soupeř byl nezvykle houževnatý, zazdil se a nám se po velkém tlaku podařilo skórovat až ve 2. třetině, po krásné nahrávce Martince dával Radek Koblížek bez čekání do odkryté brány,v této třetině jsme dali gól ještě 1x, ve třetí branky nepadly a zápas byl otevřený až do poslední vteřiny, protože nás kanaďané občas pozlobili, ale gólman Martinek byl naší oporou a jistotou v kleci. Vyhráli jsme 2 : 0 a jsme ve finále!!!

Duel o vítěze turnaje jsme sehráli ještě tentýž den odpoledne s Alliés (Montmagny/L´Islet). Po ospalé hře v 1.a 2. třetině jsme prohrávali 0:2 a zdálo se už,že je rozhodnuto. Avšak v kabině zavelel a tým jako správný kapitán vyburcoval k nevídanému výkonu Radek Koblížek, když ve 3. třetině po úporném tlaku a nezměrném úsilí celého mužstva vstřelil 2 branky a proměnil zápas v infarktové drama. V této chvíli jsme byli lepším mužstvem a bojovali jako lvi. Avšak 6 minut před koncem zápasu najednou začali kanadští rozhodčí nepochopitelně vylučovat naše hráče a téměř 4 minutovou přesilovku 5 na 3 jsme neměli šanci proti tak silnému soupeři ubránit a prohrávali jsme 2 : 3. Rozhodčí ještě v čase 1.42 min. před koncem kompenzovali svoje předchozí počiny vyloučením hráče Alliés na 5 minut za hrubý faul na našeho beka Adama Hájka, avšak v našich silách již nebylo srovnat vývoj zápasu. V powerplay před soupeřovou bránou jsme nedokázali skórovat a prohráli o gól ve finále.

I přes tuto těsnou a jedinou prohru je 2. místo v tak silně obsazeném turnaji daleko za oceánem nevídaným úspěchem mladých českých hokejistů a v přímé konfrontaci s mladými kanaďany jsme obstáli více než na výbornou. Dalším velkým překvapením bylo vyhlášení Adama Hájka nejlepším obráncem turnaje a Radek Koblížek získal v kanadském bodování celého turnaje úžasné 3. místo.